Saçlarını sık örenler dikkat! Saçlarınız azalabilir

Örgülü saçların asla modası geçmez. Özellikle uzun saçlılar için rahatlık veren en güzel modeldir. Ancak örgüler saçınızın dökülmesine neden olur. İşte detaylar...

Abone Ol 

Saç dökülmesine sebep olur

Saçlarınızı ne sıklıkla örüyorsunuz? Eğer cevabınız her gün ise dikkatli olmalısınız. Örgüler, saç diplerine çekme kuvveti uygular bu da saç kaybının artmasına neden olur. Örgülü saç modelini tercih ediyorsanız gevşek bırakmaya ve sürekli kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Saç kırılmasını arttırır

Örgünün bir diğer zararı da saç kırılmasını ve bölünmüş uçları arttırır. Her gün örgülü model kullanan herkes saç kırılması ve ayrık uçlar riskiyle karşı karşıyadır.

Baş ağrısına sebep olur

Saçlarınızı ördüğünüz zaman saç dipleriniz çekilir ve bu da kafa derinizin tahriş olmasına ve baş ağrısına sebep olur. Kafa derisi ağrı reseptörleri ile doludur. Bunlar basınç, sıcaklık ve ağrı uyaranlarına tepki verir. Özellikle migren gibi sağlık problemleri yaşıyorsanız saçlarınızı serbest bırakmanızda fayda var.

Boyun gerginliği oluşturur

At kuyruğu ve örgülü saçlar eğer saçlarınız uzunsa ağırlık yapar. Ağırlık yapan örgüler ise boyun kaslarınızın gerilmesine sebep olur.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu