Koronavirüs enfeksiyonu geçirmeye bağlı saç dökülmesi arttı

Cildiye Uzmanı Dr. Nuran Aktekin, pandemi döneminde koronavirüs enfeksiyonu geçirmeye bağlı ve stres kaynaklı saç dökülmesinin arttığını söyledi.

Kışın saç bakımı için 10 etkili ipucu

Saçın nem kaybettiği ve kuruma eğiliminde olduğu kış mevsiminde saç bakım rutininizi değiştirerek saçlarınızı sağlıklı ve nemli tutmaya çalışın.

Saç dökülmesinin nedenleri ve tedavi yöntemleri

Hormonal sebepler, beslenme, kullanılan ilaçlar ve stres gibi birçok faktörün saç dökülmelerine neden olabileceğini belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Hülya Sağlam, erken tanı ve tedavi sayesinde dökülmenin önüne geçilebileceğini söyledi.

Çörek otu yağının faydaları

Çörek otu yağının faydaları

Zayıflattığı haberleriyle popüler olan çörek otu yağının faydalarını Diyetisyen Serkan Sıtkı Şahin anlattı.

Kuru ve ince saçlarla yasemin yağı ile savaşın

Kuru ve ince saçlarla yasemin yağı ile savaşın

Kuru ve ince saç telleri, saç dökülmesini hızlandırıcı en büyük etkendir ve yasemin yağı bu sorunun tedavisine yardımcı olabilir.

Hormon dengesizliğinin 4 belirtisi

Ruh hali dalgalanmalarından kontrolsüz isteklere kadar birçok şekilde ortaya çıkabilen hormon dengesizliğinin en yaygın görünen belirtilerini ve nasıl mücadele edileceğini sizler için araştırdık.

Sıkı topuz saç dökülmesine sebep oluyor

Dermatolog Sema Karaoğlu, yanlış saç toplama stillerinin kadınlarda kelliğe neden olabileceğini belirtti.

Yazın saç bakımı nasıl yapılmalı

Yazın saç bakımının çok önemli olduğunu belirten Öğr. Gör. Leyla Cesaret Ergül, özellikle salgın döneminde saç bakımı yaptıranların nelere dikkat etmesi gerektiğini anlattı.

Göğüs ağrısının nedeni demir eksikliği olabilir

Göğüs ağrısı, nefes darlığı, kulak çınlaması, dikkat dağınıklığı, huzursuzluk gibi durumların demir eksikliği anemisinde görülebildiğini söyleyen Dr. Satı Sena Çoraoğlu, uyarılarda bulundu.

Karantina sürecinin saç dökülmelerine etkileri

Karantina sürecinde yaşanılan stresin, mevsimsel ve metabolik sorunlardan kaynaklanan saç dökülmelerini artırabileceğini belirten Dr. Arpi Tırpancı, bu artışın birkaç ay içinde görülebileceğini söyledi.