Saç dökülmesi kadın olumsuz etkiliyor. Peki nasıl önlem alınmalı?

Saç dökülmesi günümüzde kadınların en büyük sorunlarından biri. Unutmayın ki saç dökülmesinin arkasında her zaman bir neden vardır. Saç dökülmesi sorununu düzeltmenin bazı yolları var.

Abone Ol 

Saç dökülmesi sorunundan şikayet eden birilerini dünyanın neresine giderseniz mutlaka duyarsınız. Bir marka tarafından gerçekleşen araştırmada şaşırtıcı. Diğer sonuçlara göre; kadınların yüzde 40’tan fazlası şu anda saç dökülmesi veya saç incelmesi yaşıyor ve dörtte üçü gelecekte bu sorunlardan mustarip olmaktan endişe duyduklarını itiraf ediyor. Böyle yaygın bir sorunla, bazıları yalnız olmadıklarını bilerek rahatlayabilir.

Saç dökülmesi kadınları olumsuz etkiliyor

Araştırmaya katılan kadınların %20’si yastıkta koltukta veya banyoda dökülen saçlarını gördüklerinde olumsuz şekilde etkilendiklerini belirtti. Aynı zamanda psikolojik olarak da etkiliyor. Kadınların yüzde 90’ı günde en az birkaç kez saç dökülmesini düşündüklerini söyledi.

Saç dökülmesi nasıl önlenir

Saç dökülmesiyle ilgili konuşan marka yetkilisi, teşhis edilmemiş ve tedavi edilmemiş Demir, Ferritin, B12 Vitamini ve D Vitamini eksikliği olan kadınlarda saç dökülmesinin daha çok yaşandığını belirtti. Hem saç dökülmesine hem de hormonal dengesizliklere neden olan bu durumu tespit edebilmek için kadınların kan testi yaptırarak vitamin seviyelerini ölçtürmesi gerektiğini belirtiyor.

En hızlı büyüyen ikinci hücre

Saç dökülmesini düşünerek endişelenmek de stres sevilerini artırarak saç dökülmesini daha çok tetikliyor. Saç hücreleri, vücudun ürettiği en hızlı büyüyen ikinci hücrelerdir, bu yüzden sağlıklı ve dengeli beslenme saç dökülmesini önlemede en etkili yöntemlerden biridir. Saç dökülmesini önlemek için ilk olarak vitamin ve mineral açısından zengin B12, çinko ve demir oranı yüksek besinleri tercih edin.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu