Saç dökülmelerini engellemek için mutlaka bu tarakları kullanın!

Saç dökülmelerinin stres, kaygı gibi pek çok sebebi olabilir. Yanlış tarak kullanımı ise saç dökülmelerine neden olan en önemli unsur. İşte doğru tarak seçimi için yapmanız gerekenler!

Abone Ol 

Saç tipine göre tarak seçmek saç sağlığınız için çok önemli. Saç tipinize uygun olmayan tarakları kullanmak saçınızın kırılıp, matlaşmasına ve en önemlisi dökülmesine sebep olur. Saç tipine uygun tarak kullandığınız zaman ise saçınız daha kolay açılır ve saç dökülmeleriniz büyük ölçüde azalır. Peki sizin saç tipinize uygun tarak hangisi?

İnce telli saçlar

İnce telli saçlar yumuşak tabanlı ve az dişli taraklar kullanmalı. Özellikle sönük ve hacimsiz saçlara sahipseniz ahşap saplı geniş aralıklara sahip fırçalar kullanmalısınız.

Kalın telli saçlar

Saç tipiniz kalınsa olabildiğince uzun kıllara sahip taraklar tercih etmelisiniz. Ancak bu şekilde tarak saç diplerinize de ulaşabilir.

Kıvırcık ve kabarık saçlar

Saçlarınız kıvırcık ve kabarıksa birbirine dolanması çok muhtemel. Bu saç tipleri geniş aralıklı tahta veya plastik taraklar tercih etmeli. Ancak saçınızı taramaya başlamadan önce mutlaka kremleyerek yumuşamasına yardımcı olmalısınız.

Düz saçlar

Saçlarınız düz ise istediğiniz tarağı kullanabilirsiniz ancak kırılmaları önlemek için size tavsiyem ahşap tarakları tercih etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu