Saç botoksu nedir ve nasıl uygulanır?

Abone Ol 

Son zamanlarda saçlarda oluşan cansızlık ve yıpranmışlıklar için etkili bir bakım türü geliştirildi. Yıpranmış, elastikiyetini ve ışıltısını yitirmiş saçlarınızı eski gücüne ve görünümüne kavuşturmak için saç botoksu yönteminden yararlanabilirsiniz. Saçlarımızı çoğu kez kimyasal içeriklere maruz bırakarak, saçlarımızı gereğinden sık veya az yıkayarak ve sert fırça darbeleriyle zarar veriyoruz. Saçlarınızın normalden hızlı yıpranmasının ve gücünü kaybetmesinin birçok farklı nedeni olabilir. Saç tellerinizde kırık ve çatallaşma oluşumu gözlemliyorsanız ve saçlarınızın doğal yumuşaklığı ve ışıltısı kaybolduysa, saçlarınızın yıpranmış olduğunu söylemek mümkündür.

Saç botoksu nedir ve nasıl uygulanır? #1

Saç botoksu nedir?

Saç botoksu, Teknolojinin en özel imkanlarını sunarak saçlara aminoasit ve protein yüklemesi yapılması sağlanır. Keratin ismi verilen proteinler ve aminoasitler sayesinde gücünü korur. Saç botoksu ile yıpranmış saçların ihtiyaç duyduğu besinlerin takviyesi yapıldığında, daha güçlü, parlak ve yumuşak saçlara kavuşmak mümkündür. Saçın formunu değiştiren, saç tellerini düzleştiren ya da dalgalandıran işlemlerle karıştırmamak gerekir. Saç botoksu kimyasal içermediği için saçın rengini ya da şeklini değiştirmez.

Saç botoksu nedir ve nasıl uygulanır? #2

Saç botoksu nasıl yapılır?

Yüze uygulanan botoks işlemlerinde olduğu gibi, saç botoksunun da amacı saç tellerindeki boşlukları onararak saçları daha pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmaktır. Saça uygulanan aminoasit ve proteinler, saç tellerindeki yıpranmış bölümleri doldurur. Bu işlem sayesinde canlanan saçlarda elektriklenme, kabarma ve koparak dökülme gibi sorunlar giderilebilir. Saç botoksu ortalama 5-6 ay kalıcılığını sürdürmektedir.

Saç botoksu nedir ve nasıl uygulanır? #3

Saç botoksu kimler için uygundur?

Saç tellerinizin elastikiyetini ve canlılığını yitirmesi, saçlarınızın yıprandığının göstergelerinden biridir. Saçlarınızdaki eski yumuşaklığı ve ışıltıyı göremiyorsanız, saç tellerinizden birini hafifçe çektiğinizde bile koptuğunu gözlemliyorsanız saç botoksu sizin için ideal bir bakım yöntemi olabilir. Evde uygulayabileceğiniz bir işlem değildir bu yüzden güvendiğiniz bir kuaför salonuna giderek saçlarınızın bu işlem için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Saç botoksu temiz saça uygulanması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu