Sabah uyanamamaya son

Daha dinç sabahlar için bu egzersizi deneyin.

Abone Ol 

   Sabahları adeta yatağa çakılmış gibi uyanamayan, uyanıp da bir türlü yataktan kalkamıyorsanız eğer bu basit egzersizler tam da size göre. Sabahları enerji dolu uyanabilmek günün geri kalanını aynı enerjide geçirebilmek için çok önemlidir. Peki siz hemencecik uyanabilenlerden misiniz? Yoksa yatağa çakılıp gözünü dahi açamayanlardan mı? 

 

Nefesinizi tutun

Sabahları uyanmak için nefesinizi 4-5 saniye kadar tutun bu sayede nabzınız hızlanır ve beyin vücudu uyarıyor böylece uyanmış oluyorsunuz.

Derin bir nefes egzersizi yapın

Nefesinizi tuttunuz uyandınız ama hala kendinizde güne başlayacak enerjiyi göremiyorsanız eğer, bu sefer nefesinizi açın ve kontrol edin. Pranayama denilen yoga nefes egzersizi stresin azalmasını sağlar. Yapmanız gereken nefes alırken dörde kadar sayıp verirken de aynı şekilde dörde kadar sayıp yavaşça nefes vermek. İlerleyen dönemlerde nefesinizi derinleştirip bu süreyi uzatabilirsiniz.

Su içmeyi ihmal etmeyin

Başucunuzda mutlaka bir bardak su bulundurmayı ihmal etmeyin, kalkar kalkmaz bir bardak su içmek gün boyu enerjinizi yüksek tutmayı, ve yine gün boyu yediğiniz yiyeceklerin emilimini sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu