Riga Sarışınlar Festivali başlıyor

Letonya'nın turizmine katkıda bulunmak, engelli çocuklara özel oyun parkları ve yaşam alanları oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlik, 11 Temmuz tarihinde başlıyor.

Dünyanın farklı noktalarında yapılan birbirinden renkli partiler ve festivaller, katılımcıların eğlencede sınırları zorlaması için gerekli olan tüm şartları sunuyor. Seyahat rehberi Prontotourblog, her yıl mayıs sonu – temmuz ortası tarihleri arasında, Letonya'nın efsane şehri Riga'da yapılan Sarışınlar Festivali'ni sizlere tanıtıyor.

11 Temmuz'da başlıyor

Bu yıl 11 Temmuz'da başlayacak olan etkinlik dünyanın en ünlü festivallerinden biri olarak görülüyor. Halkın büyük kısmının sarışın olduğu Letonya'da bu festival, katılımcılara farklı bir eğlence hizmeti sunarak, elde edilen bu gelirle, Letonya'nın yoksul halkıyla paylaşmak amacıyla yapılıyor. Örneğin yapılan son Sarışınlar Festivali'nin tüm geliri engelli çocuklara lunapark yapılması için harcanmış.

Sarışınlar Festivali'nin en önemli özelliği festivale sarışın kadınların katılıyor olması ve gelirinin sosyal sorumluluk projelerine harcanması. Letonya Sarışınlar Birliği tarafından organize edilen festivalde katılımcıların doğal ya da yapay sarışın olmasının önemli olmadığı ama herkesin sarışın ve pembe kıyafetli olmasının önemsendiği vurgulanıyor.

Marilyn Monroe'ya en çok benzeyen sarışın seçilecek

Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından binlerce insanın akın ettiği Sarışınlar Festivali'nin en keyifli yanı ise düzenlenen yarışmalar. Yarışmada Marilyn Monroe'ya en çok benzeyen ve en güzel köpeğe sahip olan sarışın seçiliyor.

Günün en can alıcı ve belki de en çekici yanı ise festivalin sonu... Gün boyunca süren geçiş töreni ve yarışmaların ardından tüm katılımcılar sabahın erken saatlerine kadar süren plaj partisinde müziğin ve eğlencenin tadını doyasıya çıkarıyor.

Yorumlar

YORUM YAZ