Boyunuzun kısaldığını düşünüyorsanız dikkat

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Şenay Şıldır, osteoporoz (kemik erimesi) ile ilgili bilinmesi gerekenleri ve savaşmak için önemli ipuçlarını anlattı.

Masa başı çalışanları kabusu: Boyun fıtığı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Şenay Şıldır, boyun fıtığı sebepleri ve tedavi yöntemleri hakkında merak edilenleri anlattı.

Yolculuk esnasında boyun ve bel ağrılarını önlemenin yolları

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu, keyifli ve ağrısız biten bir yolculuk için uygulanabilecek yöntemleri anlattı.

Doğru nefes almak yaşam kalitesini yükseltiyor

Doğru nefes almak yaşam kalitesini yükseltiyor

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Gülnur Öztürk, doğru nefes almanın fiziksel ve psikolojik açıdan sağlık için faydaları olduğunu söyledi.

Pandemide kamburluk riski herkesi etkiliyor

Pandemide kamburluk riski herkesi etkiliyor

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümünden Uzm. Dr. Narmin Ahmadli, koronavirüs pandemisi döneminde artan postür bozukluğuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, engelli bireylerin bağımsızlığını arttırıyor

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, dünya genelinde bir milyardan fazla insan bir tür engele sahipken, Türkiye’de ise bu oran yüzde 12 seviyelerinde yer alıyor. Bu kişilerin hayata katılımları noktasında ise fizik tedavi ve rehabilitasyon süreçleri büyük rol oynuyor.

Boyun ağrılarına karşı dikkat edilecek noktalar

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır, birçok hastalığın habercisi olan boyun ağrıları hakkında önemli bilgiler verdi.

Pediatrik Rehabilitasyon: Bebekte ay ay dikkat edilmesi gerekenler

Çocuklarda ve bebeklerde gelişimsel gecikmeler ailelerin en büyük endişesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda doğuştan ya da sonradan ortaya çıkabilecek nörolojik bozukluklardan büyümeyi ve gelişmeyi etkileyen kas-iskelet sistemi sorunlarına kadar birçok problemi kapsayan ‘Pediatrik Rehabilitasyon’ ön plana çıkıyor.

Dar kanal hastalığını hafife almayın

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır, dar kanal hastalığı ve tedavi yöntemleri hakkında önemli bilgiler verdi.

Kemikleri güçlendiren besinler

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır, kemiklerinizi güçlendiren besinler hakkında önemli bilgiler verdi.