Regl ağrıları kabusuna en iyi gelen 10 öneri

Abone Ol 

Kadınların her ay yaşadığı sancılı regl günleri, kimilerinde kısa süre devam ederken kimilerinde ise uzun süre devam ediyor. Bu süre zarfında yaşam kalitesini düşüren regl sancılarını önlemenin birçok yöntem bulunuyor.

İşte adet sancısına iyi gelen şeyler…

Sıcak Su Torbası: Regl sancılarıyla birlikte üşütmeye dayalı olarak başlayan ağrılarda da sıklıkla kullanılan bu yöntem, yapılan kompresler sayesinde en güçlü ağrı kesiciye oranla daha iyi sonuç verebiliyor.

Zencefil Çayı: Bitki çayları hayatımızın her alanında bizlere yardımcı oluyor. Regl sürecinde ise bilimsel yönteme ihtiyacı olanların en büyük yardımcısı oluyor. Zencefilin, adet ağrısına sebep olan hormonlara iyi geldiği kanıtlanmış bir gerçek. Gün içerisinde düzenli olarak 1-2 bardak tüketerek ağrılara veda edeceksiniz.

Lavanta Çayı: Yaşanılan sancıların uyku düzenini bozma gibi bir özelliği de bulunuyor. Bozulan uyku düzeni ise sizi daha huysuz ve daha mutsuz yapabiliyor. Bu süreçte dinlenmek ve iyi bir uyku oldukça önemliyken sancılar eşliğinde uyumanın pek de kolay olmadığını düşünüyorsanız, odanıza lavanta yerleştirmeniz bu sorunu çözebilir. Öte yandan lavanta çayı içmek de vücudunuzu büyük oranda gevşetecektir.

Beslenme: Beslenme konusunda biraz dikkatli olmak bu dönemi minimum düzeyde sancısız geçirmenize yardımcı olabilir. Et, balık, koyu yeşil yapraklı sebzeler, öğütülmemiş tahıllar, fındık, fıstık, susam gibi yağlı tohumları öğünlerinize ekleyebilirsiniz.

E Vitamini: E vitamini, adet döneminde vücuda pozitif yararları olan bir vitamin türüdür. Bu dönemde vücutta magnezyum seviyesi de düştüğünden, magnezyum içeren ilaçlar ağrıları azaltmaya yönelik savaş vermenizde en büyük dostunuz olabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu