Ramazan ayı 19. gün iftar menüsü

Hafta sonuna girerken sevdiklerinizle keyifli bir iftar sofrasında bir araya gelmeye ne dersiniz?

Klasikleşmiş yayla çorbasıyla açıyoruz bugün orucumuzu. Ardından güvecin tütsülü aromasıyla lezzetlendirdiğimiz pilav ve bol limonlu zeytinyağlı barbunya alıyor sahneyi. Son olarak tavşan kanı çayla puf puf kabarmış bir kek tatlandırıyor damaklarımızı.

Nane ferahlığı: Yayla Çorbası

yayla çorbası

Her yörenin kokusu, tadı apayrı bir dünyadır yaşadığımız Dünya'nın içerisinde. Yaylaların sultanı olmayı başarabilmiş bu çorba, yöresel zenginliklerine göre değişkenleriyle birlikte bulgurlu haliyle bugün sizlerle.

Mide ilacınız: Yayla Çorbası

Kokusunda lezzet var: Güveçte Arpa Şehriye Pilavı

güveçte arpa şehriyeli pilav

Geleneksel pişirme yöntemlerimizin başında gelen güveç, bu sefer sulu bir yemek için inmeyecek o raflardan. Belki de pilav üstü sulu bir yemeği hatırlatacak olan bu yemek, pratik olması ile de sizi cezbetmek için oldukça iddialı.

Aroması bol: Güveçte Arpa Şehriye Pilavı

Limon şart: Zeytinyağlı Barbunya

zeytinyağlı barbunya

Geçen yazdan kalan dondurucuda sakladığınız barbunyaları poşetlerinden çıkarma vakti çoktan geldi. Elinizde kalmadıysa hiç üzülmeyin, pazar tezgahlarında en taze haliyle yerlerini almaya başladı.

Vazgeçmesi zor: Zeytinyağlı Barbunya

Çayla dilim dilim: Limonlu Kek

limonlu kek

Çayın en yakın arkadaşı, puf puf yumuşacık bir keki kim sevmez ki? Limonlu kek kendine has aroması ve damaklarda bıraktığı hoş lezzet ile sofralardan düşmeyecek hafif bir tatlı... Hemen hazırlanın akşam çayına arkadaş olacak bu sevilesi keki deneyin...

Herkes tarifini isteyecek: Limonlu Kek

Afiyet olsun...

nefisyemek.com

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :