Pürüzsüz ışıltılı bir cilde sahip olmak için neler yapılmalı?

Abone Ol 

Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarının gelişiyle birlikte ister istemez yüzümüz gereğinden fazla terliyor, nemleniyor ve kirleniyor. Tüm bunların sonucunda kapanan gözenekler, sivilceler, akneler ve istenmeyen görüntüler ortaya çıkmaktadır. Peki herkesin hayran kalacağı, pürüzsüz, ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için neler yapmalıyız ya da yapmamalıyız hepsini gelin birlikte inceleyelim.

Düzenli olarak cildinizi yıkayın

Temiz bir cilt her şeyin başında gelir. Her gün düzenli olarak yıkadığımız cildimizi fazla yağdan ve kirden arındırmış olursunuz. Günde en az iki kez sabah akşam olmak üzere cildinizi yıkamanız oluşabilecek akne ve sivilcelerin önüne geçecektir. Cildinizi sıcak veya soğuk suyla değil ılık suyla yıkamanız gerekmektedir.

Kendi cildinize uygun ürünler tercih edin

Genellikle sorun tam da buradan başlıyor aslında, doğru ürünü  kullanmadığımızda cildimiz istediği etkiyi sağlayamıyor. Kuru bir cildimiz varsa ve yağlı ciltler için olan bir ürün kullanıyorsak istediğimiz sonuca ulaşmamız pek mümkün olmayacaktır. Bu yüzden cilt analiziyle cilt tipinizi öğrenip doğru ürünü kullanmaya özen gösterin.

Tonik kullanmayı ihmal etmeyin

Her gün cildinizi yıkadıktan sonra cildinize tonik uygulamanız pürüzsüz bir cildin ilk adımlarında yer alıyor. Tonik hem makyaj kalıntılarını derinlemesine temizliyor hem de ciltte belirginleşen gözeneklerin sıkılaşmasını sağlıyor. Aynı zamanda tonikler cildin pH değerini düzene sokmaya yardımcı oluyor.

Cildinizi Nemlendirin

Cildiniz hava şartlarından daha herhangi bir dış etkenden ötürü doğal nemini kaybedebilir, ancak siz cildinizi nemlendirmeyi aman diyelim ihmal etmeyin. Cildin nem dengesini geri kazanması ve gün boyu ışıltılı canlı bir cilde sahip olmak için günde en az 2 kez cildinizi nemlendirin.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu