Pucca'ya hapis şoku

Attığı tweet yüzünden 7 yıl hapis cezası alan Pucca isyan etti: "Ben şimdi ne yapacağım?"

'Pucca' ismiyle tanınan sosyal medya fenomeni Pınar Karagöz ve 'Burry' takma adını kullanan şarkıcı Burak Aydoğduoğlu'nun, "uyuşturucuya özendirme” suçundan yargılandığı davada karar çıktı.

5 yıl 10 ay hapis ve para cezası

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Pınar Karagöz'ü, "uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme” suçundan önce 7 yıl hapis ve 4 bin gün adli para cezasına çarptırdı.

Sanığa verilen cezanın geleceği üzerindeki olumsuz etkilerini göz önünde bulunduran mahkeme, cezada indirim yaparak 5 yıl 10 ay hapis cezasına hükmetti.

Sanığın, günlüğü 20 lira olmak üzere 3 bin 333 gün toplamda 66 bin 660 lira adli para cezası ödemesine karar verildi. Mahkeme, sanık hakkında verdiği hapis cezasını ertelemedi.

Ağlayarak anlattı: Ben şimdi ne yapacağım

Pınar Karagöz, daha sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla yedi sene hapis cezası aldığını söyleyerek, "Günaydın arkadaşlar. Az önce 7 sene hapis cezası aldığımı öğrendim. Escobar'la ilgili attığım tweet yüzünden. Escobar bu kadar ceza almadı. 7 sene ne demek ya? Attığım bir tweet yüzünden. Ben size ne yaptım? Ben ne yapacağım?" diyerek isyan etti.

Pucca, 2018 yılında Twitter hesabından şöyle bir yorum yapmıştı.

Yorumlar

bbbbbbb777 13-07-2019 06:47:40

vay anasını... vakıflarda, hastanelerde cocuklara tecavuz edenler sokaklarda elini kolunu sallayarak gezerken bi yazı yuzunden..... muz cumhuriyeti hayırlı olsun.

YORUM YAZ