Pandemiden 2021 için dersler çıkarılmalı

Pandemi koşullarında geçen 2020’nin önemli dersler ve mesajlarla dolu olduğunu belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu sürecin aile kurumunun değerinin anlaşılmasına da vesile olduğunu söyledi.

Yeni yılda hedeflerinize ulaşmak için etkili ipuçları

Her sene yılbaşı döneminde yeni yıl itibariyle kendimize yeni hedefler koyarız. Ancak bu hedeflerin çoğuna ertesi sene yılbaşı döneminde baktığımızda çoğunu, hatta neredeyse hiçbirini gerçekleştiremediğimizi fark ederiz. Peki neden bu hedefleri tutturamıyoruz? Bize engel olan nedir?

Karantinada çiftler arasında huzuru artıracak 7 öneri

Salgın sürecinde aynı çatı altında çift ilişkilerinde problemlerin arttığını belirten Uzman Klinik Psikolog Deniz Keskin, karantinada çiftler arasında huzuru artırmanın, bir arada sağlıklı bir iletişim sürdürebilmenin yollarını anlattı.

İyilik yapmak antidepresan etkisi yaratıyor

İyilik yapmak antidepresan etkisi yaratıyor

İyilik yapmanın psikolojik iyi oluş üzerine çok önemli katkıları olduğunu belirten Pskiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, iyilik yapmanın antidepresan etkisi olduğunu söyledi.

Pandemide çocuklarınıza umut etmeyi öğretin

Pandemide çocuklarınıza umut etmeyi öğretin

Salgın döneminin çocuklar üzerindeki etkilerinden bahseden Doç. Dr. Sebla Gökçe, çocuk ve ergenlerin pandemiden nasıl etkilendiğini her yaş grubu için ayrı ayrı açıkladı.

Sokağa çıkma kısıtlamasında ruh sağlığı hakkında öneriler

Sokağa çıkma kısıtlamalarında vatandaşların evde neler yapabileceğine yönelik tavsiyelerde bulunan Uzman Psikolog Nedim Yüksel Çakır, kısıtlamaları kafamızda yeniden anlamlandırmamız gerektiğini söyledi.

Pandeminin psikolojik etkileri virüs kadar çabuk yayılıyor

Koronavirüs salgınıyla birlikte yüz yüze iletişimin kesintiye uğraması gibi bir düzenin oluştuğunu söyleyen Psikolog Selin Küçük, stres ve kaygı düzeyindeki şiddetli artış ile yeni bir hayat düzenine geçildiğini söyledi.

Salgın döneminde anne ve babalar için rahatlatıcı öneriler

Anne ve babalar salgın döneminde kendi psikolojilerini korumak adına neler yapabilirler? Klinik Psikolog Naz Tanoğlu, salgında anne ve babalara özel tüyolar vererek önerilerde bulundu.

Salgının çocuklar üzerindeki etkisine dikkat edilmeli

Prof. Dr. Yasemen Işık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının çocuklar, gençler ve aileler üzerindeki psikolojik etkileri ile bunlarla baş etme yöntemlerine ilişkin bilgi verdi.

Salgınla birlikte psikiyatrik rahatsızlıklar alevlendi

Salgın sürecinde psikiyatrik rahatsızlıkların alevlendiğini ifade eden uzmanlar, endişelere bağlı olarak bireylerde başlangıçta anksiyete bozukluklarının görülebileceğini, doğru ve zamanında müdahale edilmez ise rahatsızlığın travma sonrası stres bozukluğuna dönüşebileceğine dikkat çekti.