Bipolar bozukluk tedavi edilmezse kötü sonuçlar doğurabilir

Psikiyatri Uzmanı Dr. Umut Karasu, bipolar bozukluk hastalığı hakkında bilgi vererek belirtileri ve tedavi sürecinin önemine dikkat çekti.

Mevsim geçişlerinde ruh haline iyi gelecek 8 altın öneri

Psikolog İrem Naz Kırım, mevsim değişikliklerinin ruh halinde olumsuzluklara yol açtığı durumlardan kurtulmaya yardımcı olacak önerilerde bulundu.

Lohusa depresyonunu sağlıklı bir şekilde atlatmanın yolları

Uzman Klinik Psikolog Başak Mutlu, doğum sonrası sıklıkla görülen lohusa depresyonu hakkında bilgiler paylaştı.

Çocuğunuz yüz yüze eğitime hazır mı

Çocuğunuz yüz yüze eğitime hazır mı

Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzm. Dr. Muhammet Albayati, uzun bir sürenin ardından tekrar açılacak okulların çocuklar üzerindeki etkilerini paylaştı.

Uykusuzluk stresin etkilerini ikiye katlıyor

Uykusuzluk stresin etkilerini ikiye katlıyor

Ülkemizde birçok bölgede art arda yaşanan orman yangınları, sel felaketleri birçoğumuzun yoğun bir stres ve kaygı yaşamasına neden oluyor. Bu afetlere birebir maruz kalanlar ise bizden çok daha büyük travmalar yaşıyor.

Pandemi, orman yangınları ve sel, insanlarda korku ve endişeyi arttırdı

Psikiyatri Uzmanı Dr. Emel Sönmez, Türkiye'de son dönemde yaşanan Kovid-19 salgını, yangınlar ve ardından meydana gelen sel felaketlerinin insanlarda kaygı ve korkuyu arttırdığı belirtti.

Okula dönüşte zorlanan çocuklar iletişim sorunları yaşayabilir

Okula dönüş zamanı yaklaşırken birçok ebeveyn çocukları için endişe ediyor, okulda neler yaşayacağını düşünüyor. Uzman Klinik Psikolog İlkim Seray Kılınç, bu dönemi çocuğu ve kendini için kolaylaştırmak isteyen ebeveynler için altın değerinde önerilerde bulunuyor.

Beyin tümörlerinde psikoloji göz ardı edilmemeli

Beyin tümörlerinin 100’ün üzerinde farklı tümörü kapsadığını belirten uzmanlar, diğer kanser türlerinde olduğu gibi beyin tümörlerinde de hasta psikolojisinin önemine işaret ediyor.

Çocuğunuz eşyalarını sürekli kaybediyorsa, dikkat dağınıklığı yaşıyor olabilir

Çocuklara verilecek sorumluluklar ve kazandırılacak alışkanlıklar ile dikkat dağınıklığının önüne geçilebileceğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Ali Talay, çocuklarda dikkat dağınıklığıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Varyemez amca sendromuna dikkat

Tarih boyunca birçok sanatsal yapıta malzeme olan varyemezlik hakkında konuşan Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, obsesif kompulsif kişilik bozukluğu ile varyemezlik ilişkisini açıklıyor.