Çocuklarda kekemeliğin psikolojik sonuçlarına dikkat

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Sümeyra Fırat, psikolojik güçlükler oluşmaması için kekemeliği olan kişilere karşı yaklaşımın önemli olduğunu belirtti.

Mevsim geçişlerinde ruh haline iyi gelecek 8 altın öneri

Psikolog İrem Naz Kırım, mevsim değişikliklerinin ruh halinde olumsuzluklara yol açtığı durumlardan kurtulmaya yardımcı olacak önerilerde bulundu.

Kilo vermek için diyet yetmez, stresinizi yönetin

Kilo vermek için diyete girmenin tek başına yeterli olmadığını söyleyen Uzman Psikolog Tuğçe Denizgil Evre, stres kontrolünün kilo vermenin olmazsa olmazlarından olduğunu vurguladı.

Uzmanı uyardı: Kaygı düşman değil, doğal bir duygudur

Uzmanı uyardı: Kaygı düşman değil, doğal bir duygudur

Uzman Klinik Psikolog Töre Simge Korkut, birtakım egzersizlerle kaygıyla kurduğumuz ilişkinin bize verebileceği zararları azaltmanın mümkün olabileceğini söyledi.

Çocuklara değerler ve ahlak eğitimi nasıl verilmeli

Çocuklara değerler ve ahlak eğitimi nasıl verilmeli

Değerler ve ahlak eğitiminin çocukların gelişiminde önemli bir yere sahip olduğu biliniyor. Çocukların ebeveynlerinden gördükleri olumlu ve olumsuz tüm davranışları yapma eğiliminde olduklarını belirten uzmanlar, değerler eğitimi verilirken ebeveynlerin çocuklara doğru örnek olmalarının önemli olduğunu ifade ediyor.

Pandemi kısıtlamalarında evden çalışanlara öneriler

Psikolog İrem Burcu Kurşun, pandemi sürecinde evden çalışanlarda motivasyon kaybı ve tükenmişlik hissini yoğunlaştırdığını gözlemlediklerine dikkat çekerek çalışanlara önerilerde bulundu.

Tam kapanma döneminde psikolojinizi korumanın 15 yolu

Prof. Dr. Mansur Beyazyürek, pandemi döneminde artan ruhsal sıkıntılardan 17 günlük tam kapanma döneminde uzak kalmanın mümkün olduğunu söyledi.

Öfke sağlıklıdır; önemli olan onu kontrol edebilmek

Psikolog G. Tansu Ocak, öfkenin ne işe yaradığını, nasıl kontrol edilebileceğini, öfkeyle başa çıkmada atılabilecek adımları anlattı.

Tam kapanmayı bahar temizliği gibi görün önerisi

Çoğu insanın 17 günlük kapanmayı hapis olarak gördüğünü belirten Uzman Psikolog Büşra Uysal, bu süreci avantaja çevirmenin yollarını anlattı.

Sağlıklı çocuklar için önce annelerin sağlığı önemli

Klinik Psikolog İrem Burcu Kurşun, annelere çocuklarınızın gelişimini önemserken kendinizi ihmal etmeyin uyarısında bulundu.