Çocuklara değerler ve ahlak eğitimi nasıl verilmeli

Değerler ve ahlak eğitiminin çocukların gelişiminde önemli bir yere sahip olduğu biliniyor. Çocukların ebeveynlerinden gördükleri olumlu ve olumsuz tüm davranışları yapma eğiliminde olduklarını belirten uzmanlar, değerler eğitimi verilirken ebeveynlerin çocuklara doğru örnek olmalarının önemli olduğunu ifade ediyor.

Pandemi kısıtlamalarında evden çalışanlara öneriler

Psikolog İrem Burcu Kurşun, pandemi sürecinde evden çalışanlarda motivasyon kaybı ve tükenmişlik hissini yoğunlaştırdığını gözlemlediklerine dikkat çekerek çalışanlara önerilerde bulundu.

Tam kapanma döneminde psikolojinizi korumanın 15 yolu

Prof. Dr. Mansur Beyazyürek, pandemi döneminde artan ruhsal sıkıntılardan 17 günlük tam kapanma döneminde uzak kalmanın mümkün olduğunu söyledi.

Öfke sağlıklıdır; önemli olan onu kontrol edebilmek

Öfke sağlıklıdır; önemli olan onu kontrol edebilmek

Psikolog G. Tansu Ocak, öfkenin ne işe yaradığını, nasıl kontrol edilebileceğini, öfkeyle başa çıkmada atılabilecek adımları anlattı.

Tam kapanmayı bahar temizliği gibi görün önerisi

Tam kapanmayı bahar temizliği gibi görün önerisi

Çoğu insanın 17 günlük kapanmayı hapis olarak gördüğünü belirten Uzman Psikolog Büşra Uysal, bu süreci avantaja çevirmenin yollarını anlattı.

Sağlıklı çocuklar için önce annelerin sağlığı önemli

Klinik Psikolog İrem Burcu Kurşun, annelere çocuklarınızın gelişimini önemserken kendinizi ihmal etmeyin uyarısında bulundu.

Bahar depresyonu ile başa çıkmanın yolları

Psikolog Tansu Ocak, hormon değişimleri, biyolojik saatimiz ile mevsimin uyuşmaması, mevsimsel alerjiler gibi sebeplerin bahar depresyonuna yol açtığını belirtti.

Sınav kaygısı ‘baş edilmesi’ gereken bir durum değil

Sınav kaygısının baş edilmesi gereken bir durum olmadığını belirten Psikolog Saime Serpil Özgül, “Bu kaygıya yeterli ölçüde izin verdiğiniz takdirde; eksiklerinizi görebilir, başarısız olduğunuz alanlarda daha çok soru çözerek kendinize olan güveninizi arttırabilirsiniz” dedi.

Her 10 kadından 8’i psikolojik şiddete uğruyor

Pandemi döneminde ağırlaşan ekonomik ve sosyal koşullar, kadına yönelik şiddeti artırdı.

Sağlığınız için kedi sevin

Çikolata yemek yerine evcil hayvan beslemenin faydalarından bahseden Klinik Psikolog İrem Burcu Kurşun, evcil hayvanların oksitosin hormonunuz artırdığını söyledi.