Prensesin doğum sonrası düz karın sırrı

3. çocuğunu doğurduktan kısa bir süre sonra fit görüntüsüyle dikkat çeken Düşes'in beslenme sırları.

İngiliz kraliyet ailesinin gelini Cambridge Düşesi Kate Middleton, yine dünyanın gündeminde. Bunun nedeni de ne yiyip içtiği ve doğum yaptıktan hemen sonra nasıl olup da kısacık zamanda hamilelik kilolarından kurtulduğu. 36 yaşındaki Kate Middleton, üçüncü bebeğini dünyaya getirdikten sadece üç hafta sonra Prens Harry ile Meghan Markle'ın düğününde boy gösterdi. Hem de bazılarına göre daha önce defalarca giydiği bir kıyafetle. Peki prenses 3 çocuktan sonra nasıl bu kadar ince kalabiliyor. İşte prensesin zayıf kalma sırları.

Uzman görüşleri

Uzmanlar oturup düşündü, taşındı ve Middleton'ın bu inceliğinin sırlarını yorumladı. Bazı kadın doğum uzmanlarına göre kadınların bir bölümü doğum yaptıktan sonra kısacık zamanda eski kilolarına dönecek kadar şanslı. Burada kilit nokta hamilelik sırasında sağlıklı beslenmek ve fazla kilo almamak için çaba göstermek. Uzmanlara göre Kate Middleton, her üç hamileliğinde de yediğine içtiğine dikkat etti. Egzersizlerini hamileliğine göre düzenledi ama yine de aksatmadı. Bazı uzmanlara göre de Kate Middleton bu konuda genetik olarak da şanslı. Fitnes uzmanları ise Kate Middleton'ın hamilelikten sonra kısa zamanda forma girmesini spor yapma alışkanlığını uzun zamandır sürdürmesine bağlıyor.

Sağlıklı beslenme ve spor

Kate Middleton'ın yaşadığı Kensington Sarayı'nın özel yüzme havuzu ve spor salonu var. Birçok kişiye göre Middleton, her ne kadar kendisi çok açıklama yapmasa da burada özel antrenörlerle çalışıp kilosunu koruyor. İlk bebeği George'u dünyaya getirdikten sadece üç ay sonra dümdüz karnıyla objektif karşısına çıkan Middleton, kızı Charlotte'un doğumundan iki ay sonra da yine incecik bir görüntüyle vaftiz törenine katıldı. Middleton, Prens Harry'nin 19 Mayıs'taki nikah töreninde de yine herkesi şaşırtacak kadar ince görünüyordu.

İşte Düşes'in beslenme sırları

- Özel beslenme programı. Gözdesi ise Dukan Diyeti. Yani proteini yüksek, karbonhidrat oranı düşük bir beslenme uyguluyor. Bu diyeti uygulayan diğer ünlüler arasında yıllara meydan okuyan Jennifer Lopez ile top model Gisele Bundchen de var.

- Kate Middleton, sebze ve meyveleri çiğ olarak tüketiyor. Bu sarece kilo korumayı değil aynı zamanda saç ve tırnaklarının sağlıklı olmasını da sağlıyor.
Ayrıca sağlıklı pişirilmiş deniz ürünleri de Middleton'ın sofrasından eksik etmediği yiyeceklerden.

- Bir baharat tutkunu. Özellikle de acı baharatları tercih ediyor. Bunlar da metabolizmasının hızlanmasına yardımcı oluyor.

- Middleton son dönemde tüm dünyayı kasıp kavuran "plank" çılgınlığının sıkı takipçilerinden biri. Yere uzanıp yapılan ve herhangi bir ekipman gerektirmeyen plank özellikle kol ve karın kaslarının sıkılaşmasını sağlıyor. Aynı zamanda Kaliforniyalı bir kişisel eğitmen olan Greg Glassman tarafından yaratılan CrossFit'in de tutkunlarından biri Middleton.

- Sıkı bir diyet programı da uygulayan Kate Middleton boş kaldığı her anını da hareket ederek değerlendiriyor. Kimi zaman kocası William ile kimi zaman da kardeşi Pippa ile birlikte bisiklete biniyor. Gençlik yıllarında kürek de dahil çok sayıda spor dalıyla ilgilenen Middleton sık sık tenis de oynuyor.
Kensington Sarayı'ndan bir kaynağın anlattığına göre Kate Middleton her gün en az bir saatini spora ayırıyor. Önce ısınma hareketleri yaptıktan sonra kaslarını çalıştırıyor.

- Middleton'ın hem bedenini hem de fiziksel görüntüsünü korumak için başvurduğu yollardan biri de yoga yapmak.

Yorumlar

YORUM YAZ