Prens Harry ve Meghan Markle evlendi

Dünyanın merakla beklediği düğün, bugün büyük bir ihtişamla gerçekleşti.

Dünya basınının gözü haftalar öncesinde bile bu düğündeydi. Beklenen zaman geldi ve İngiltere'nin veliaht Prensi Harry ve aktrist Meghan Markle St George Şapeli'nde dünya evine girdi.

İlişkileri evlilikle taçalandı

Prens Harry ile oyuncu Meghan Markle'ın 1.5 yıl önce ortak bir arkadaşlarının tanıştırmasıyla başlayan aşkları bugün evlilik ile taçlandı.

İngilizler kamp kurdu

Törenin gerçekleşeceği yerde geniş güvenlik önlemleri alındı. Hatta İngilizler sadece bu düğüne şahit olabilmek için haftalar öncesinden kamp kurdu.

181 milyon harcandı

Görkemli kutlamanın güvenliğini 3 bin polis sağladı. Düğünün güvenliği için ise toplamda 181.5 milyon lira harcandı. Düğüne Victoria- David Beckham çiftinden, Serena Williams- Alex Ohanian, Amal- George Clooney'den Oprah Winfrey'e kadar birçok ünlü katıldı.

En pahalı yüzük

Düğünde en çok konuşulanlar arasında Prens Harry'nin Meghan Markle'a taktığı yüzük oldu. Yüzük ince, ucuz ve basit gibi görünse de oldukça pahalı bir yüzük olarak tarihe geçti. Sarı altından yapılan yüzüğün ortadaki taşı, ikilinin birlikte ilk tatillerini yaptığı yerden getirilirken Prenses Diana'nın da takı koleksiyonundan da iki pırlanta bu yüzüğe eklendi.O yüzden bu yüzük oldukça sembolik bir anlam taşıyor.

5 metre uzunluğunda duvak

Markle'ın gelinliğindeki duvak 5 metre uzunluğunda ve ipek olarak tasarlandı. Markle'ın saçını Serge Normant yaparken makyajını uzun süredir yakın arkadaşı olduğu makyöz Daniel Martin yaptı.

Prenses Diana'nın sevdiği çiçek gelin buketinde

Prens Harry; Markle'ın gelin çiçeğini Kensington Sarayı'ndan topladığı çiçeklerde bir araya getirdi. Prens Harry özellikle Prenses Diana'nın sevdiği unutma beni çiçeğini kullandı.

Kraliyet ailesinde bir ilk

600 davetli Kraliçe tarafından organize edilen ve St George Salonu'nda düzenlenecek bir törene katılacak. Bu törende ise Meghan Markle bir konuşma yapacak ve bu Kraliyet tarihinde bir ilk olacak. Çünkü daha önce Kraliyet ailesine dahil olan kimse bu tarz bir konuşma yapmadı.

Yorumlar

YORUM YAZ