Plastik kaşıklardan duvar aynası yapımı

Plastik kaşıklardan ayna yapabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Evinize farklı bir hava katmak istiyorsanız bu fikri değerlendirebilirsiniz.

Aynalar kadınların ev dekorasyonunda özellikle dikkat ettiği objelerden biridir. Günümüzde daha çok küçük mekanlara derinlik ve aydınlık sağlaması için kullanıldığı düşünülse de doğru parçalar seçildiği takdirde aynalar ev dekorasyonunun tamamlanmasını sağlar.

Yaşam alanlarınıza daha fazla ışık katmak, mekanlarınızı daha derin göstermek ve duvarlarınızı canlandırmak istiyorsanız bu fikrimizi değerlendirin...

Malzemeler

Donut şeklinde kesilmiş mukavva
Makas
Baş kısmı koparılmış plastik kaşık
Slikon
Yuvarlak ayna
Kırmızı sprey boya

Nasıl yapılır

Öncelikle aldığınız mukavvayı aynanızın boyutunda kesin. Daha sonra tam ortasından bir yuvarlak açın. Baş kısmını ayırdığınız plastik kaşıklarınızı bir kenarda sprey boyanız ile boyayın. Silikonu mukavvanın yüzeyine ince şerit şeklinde sürün. Boyadığınız plastik kaşıklarınızı mukavva üzerine çiçek gibi sıralı ve aynı yöne bakacak şekilde yapıştırın. Yapıştırken dikkat etmeniz gereken tek husus silikonu kaşıkların boyalı yüzeyine sürmemek. Böylece daha pürüssüz bir görüntü elde etmiş olursunuz. Kaşıkları yapıştırdıktan sonra kurumasını bekleyin. Kuruyan kaşıkların yüzeyini artık boyayabilirsiniz. Sprey boyanızla düzgün bir görüntü elde ettikten sonra aynanızı yapıştırabilirsiniz. Mukavvanın ortasındaki açtığınız deliğe sabitledikten sonra aynanız hazır!

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

n.ç. 09-10-2014 18:08:12

bu da haber mi

YORUM YAZ