Plaj çantanızda mutlaka olması gerekenler

Deniz kenarına giderken, plaj çantasını hazırlamak apayrı bir iştir. Çünkü hem yeriniz dardır hem de ihtiyacınız olan her şeyi yanınıza alabiliyor olmanız gerekir. Bu yüzden, plaj çantanızda mutlaka olması gerekenlerin pratik bir listesini sizler için hazırladık.

Abone Ol 

Deniz, kum ve güneş olmadan yazın bir anlamı olur muydu? Yıl boyunca sabahın erken saatlerinde uyanıp tek gözümüz açık yollara düşüyor, uzun mesai saatlerine dahil oluyor, trafikte sıkışıp kalıyor, iki güne sığdırmaya çalıştığımız hafta sonu tatillerinde ise dinleneyim derken yoruluyoruz. Yaz tatili; deniz, kum ve güneşi sevenlerin yanı sıra şehrin ve hayatın stresinden biraz bile olsa uzak kalıp arınmak isteyenler için en ideal zaman. Bir hayal etsenize; sıcacık kumların üstünde bir şezlonga uzanmışsınız, hafif bir esinti gelip geçiyor, kulaklarınızda kıyıya vuran dalga sesleri…

Plaj çantanızda mutlaka olması gerekenler

Güneş koruyucular

Ozon tabakasındaki tahribattan ötürü, UVC gibi normalde dünyamıza ulaşmayan güneş ışınları dahi ulaşabilir oldu. Evet, birçoğumuzda D Vitamini eksikliği var, ama bu eksiklik hiç koruyucu sürmeden güneşin altında cildinizin kavrulması anlamına gelmiyor. Hem ciltte oluşabilecek güneş lekelerini önlemek hem de cilt kanserinden korunmak adına UVA ve UVB ışınlarına karşı yüksek koruma özelliği olan güneş koruyuculardan biri yanınızda olsun.

Plaj havlusu

Moda Püskül Yuvarlak Plaj Havlusu Goblen Kadın Yapraklar Baskı Yoga Mat  Plaj Yüzme Tippet Kadın Büyük Banyo Havlusu Banyo Havlusu -  I.sharedluxuryes.co

Plaj çantanızın olmazsa olmazlarından biri de tabii ki plaj havlusu. Ancak normal havlular çantanızda çok yer kaplayıp ağırlık yapacağı için su emici özelliği olan modern tasarıma sahip peştamallardan yanınıza alabilirsiniz. Ayrıca mikrofiber deniz havluları hem rengârenk modelleri hem de hafifliğiyle özellikle bu yazın en çok tercih edilen ürünlerinden.

Plaj kıyafetleri

Plaj çantanızda mutlaka yedek bir mayo olmasına özen gösterin. Bunun yanı sıra farklı stillerde kullanabileceğiniz bir pareo bütün günü kurtarmanıza yeter de artar. Yemek molası vermek için restoran tarafına geçtiğinizde, tekrar elbisenizi ya da şort-tişörtünüzü giyeceğinize, pareonuzu hoş bir şekilde bağlayarak elbise yerine kullanabilirsiniz. Ayrıca hem yüzünüzü hem de boynunuzu güneşten koruyacak olan büyük bir plaj şapkası da hoş bir stil yaratmanızı sağlar.

Gözlükler

Plaj çantanıza hem güneş hem de deniz gözlüğünü mutlaka ekleyin. Çoğumuz plajda havalı ve hoş görünmek için güneş gözlüğümüzü yanımızdan ayırmıyoruz gerçi, ancak bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek var, o da şu: Zararlı güneş ışınları sarı nokta gibi geri dönülmez ve ileri yaşlarda bize zorluk yaşatacak göz hastalıklarına neden oluyor. Deniz gözlüğü ise biraz daha keyfi bir seçim olabilir. Gittiğiniz bölgedeki deniz altı hayat renkli ve hareketliyse, suyun üstü kadar altının da tadını çıkarmanızı mutlaka öneririz. Şnorkel kullanımı size zor geliyorsa, son yılların en güzel icatlarından biri olan bütün yüzü kaplayan ve geniş görüş sağlayan özel deniz gözlüklerini tercih edebilirsiniz.

Taşınabilir şarj cihazı

Kabul etmemiz gereken bir diğer gerçek ise akıllı telefonlarımızın artık birer uzvumuz haline geldiği. Plaj çantanıza mutlaka taşınabilir şarj cihazlarından ekleyin. Böylelikle sosyal medya ve kamera kullanımından kaynaklı azalan şarjınızı oturduğunuz yerden yenileyebilirsiniz.

Telefonu sudan koruyan kılıf

Bu da plaj çantanızın olmazsa olmazları arasında olan bir eşya. Özellikle deniz ya da havuzdan çıktıktan sonra telefonla konuşmak, nemden dolayı telefonun hoparlörünün ya da mikrofonunun zarar görmesine neden olabiliyor. Ayrıca suyun altında çekilen fotoğrafların ne kadar eğlenceli olduğunu biliyoruz. Telefonunuzun modeline uygun su geçirmeyen bir kılıf alarak plaj keyfinize keyif katabilirsiniz.

Farklı ihtiyaçlar için pratik fikirler

Plaj çantanızda mutlaka olması gereken bu ürünlerin yanı sıra hem eğlence anlayışınıza hem de bakımınıza uygun olacak birkaç önerimiz daha var.

Deniz ayakkabısı

Deniz Ayakkabısı Seçerken Bilinmesi Gerekenler - Decathlon Blog

Tatilinizi yaptığınız bölgede deniz taşlıksa ya da denizkestaneleri varsa, rahat hareket etmenizi sağlayacak ve ayaklarınızın zarar görmesini önleyecek bir deniz ayakkabısı oldukça işinize yarar.

Bluetooth hoparlör ya da kulaklık

Kadın Kap Plajı'nda Kulaklık Ile Müzik Dinleme Telifsiz Fotoğraf ve Stok  Görsel

Ve tabii ki müzik olmadan olmaz. Arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirmek ve en sevdiğiniz şarkıları dinlemek için küçük boy bluetooth hoparlörlerden alabilirsiniz. Plajda sakin dakikalar geçirmek içinse kulaklık güzel bir alternatif olabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu