Plaj çantanızda bulunması gerekenler

Plaja giderken eksiklik hissetmeyeceğiniz bir çanta hazırlamaya hazır mısınız?

Abone Ol 

  Yaz geldi tatil planları yapıldı, tam olarak tatil diyemesek de günü birlikte kaçamaklarda buna dahil olabilir. Plajda aniden gelen ‘Ah keşke bunu da alsaydım’ hissini kapılanlardan mısınız? Ya da plaj modasını sevenlerden? Sizde plaj çantanızı eksiksiz tamamlamak istemez misiniz? O halde ne duruyorsunuz buyurun neler gerekliymiş bakalım.

Mayo ve bikini

Bir tane mayo ya da bikini yetmez mi? demeyin. Mutlaka plaja giderken çantanıza yedek bir maya, bikini atın. Islak mayo ile durmanız sağlıklı olmayabilir. Ayrıca hijyen bakımında da yedek mayo bulundurmak oldukça önemlidir. İşin iyi tarafı ise her an farklı bir görünüme kavuşabilmeniz.

Havlu

Havlu plaj çantanızda bulunması gereken en önemli ikinci eşya olabilir. İki adet havlu ya da bir havlu ve bir seryat alabilirsiniz. Seryatı şezlongunuza serip havluyu denizden ya da havuzdan çıktığınızda kurulanmak için yanınıza alabilirsiniz.

Güneş kremi

Güneş kremini tek çeşit almamanızı öneririm. Bronzlaşmak istiyorsanız ayrı yüzünüzü güneşten korumak istiyorsanız ayrı bir krem alın. Yüksek koruyuculu güneş kremlerinizi yüzünüz ve kollarınız gibi hassas bölgelerde kullanabilirsiniz. Ayrıca beyaz tenliyseniz daha dikkatli olmanızda fayda var.

Pareo ve plaj elbisesi

Denizden çıktınız belki bir şeyler atıştırmak ya da biraz daha rahat dolaşmak istiyorsanız pareo veya plaj elbisesine çantanıza yer vermekte fayda var.

Güneş gözlüğü

Güneş gözlüğü sadece plajda değil normal yaşantımızda da yanımızdan eksik etmememiz gerek, göz sağlığımız için çok önemli olan bir eşyadır. Özellikle plajdaysak bu durum ekstra önemli bir hale geliyor.

Plaj terliği

Plajda çok daha rahat yürüyebileceğiniz, rahat ve taşıması da oldukça kolay olan, suda zarar görmeyecek plastik terlikler tercih edebilirsiniz.

Şapka

Çoğu zaman plajda şemsiyeler olsa da her zaman boş yer bulmak mümkün olmuyor. Bu yüzden her ihtimale karşı kendinizi güneşten bir nebze olsun koruyacak bir şapka almakta fayda var.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu