Pişirme kağıdına alternatif 3 yöntem!

Pişirme kağıtlarına artık elveda deme zamanı... İşte pişirme kağıdı yerine kullanabileceğiniz pratik ipuçları....

Abone Ol 

Pişirme kağıdı tam bir nimettir. Bazıları onu sever ve neredeyse her gün pişirirken kullanır. Diğerleri sağlık veya çevre uğruna bundan kaçınır. 

Çoğu durumda pişirme kağıdı, yapışmazlık özelliği kazandırmak için silikonla kaplanır. Ancak pişirme kağıdını geri dönüştürülemez ve dolayısıyla daha az çevre dostu yapan tam da bu silikon kaplamadır. Pişirme kağıdı nadiren silikon kaplama olmadan satılır. 

Peki pişirme kağıdı olmadan yerine ne kullanılır? İşte sizler için 3 alternatif yöntem!

1. Sıvı veya katı yağ

Pişirmeden önce kalıbı biraz yağla kaplayın. Bu şekilde pişirme kağıdına ihtiyacınız olmayacak. Yağ, hamurun kalıba yapışmamasını sağlar. Daha kolay yaymak için bir parça mutfak kağıdına az miktarda yağ veya tereyağı koyarak yaymak en iyisidir.

Katı ve Sıvı Yağların Besin Değerleri

2. Yeniden kullanılabilir fırın hasırı

Özellikle çevre açısından oldukça faydalı olan hasır pişirme kağıtları  sizin için iyi bir yöntem olabilir. Silikon veya fiberglastan yapılmış paspaslar özellikle dayanıklıdır ve bu nedenle mutfaktaki en çevre dostu çeşitler arasındadır. Delikli silikon pişirme Mat yapışmaz pişirme fırını sac Liner  çerez/ekmek/acıbadem kurabiyesi/bisküvi mutfak gereçleri yeni – Grandado

3. Un

Fırın tepsisine serpiştirdiğiniz kurabiyeleriniz için artık endişelenmenize gerek yok . Tabii bu ekmek pişirirken de işe yarıyor. Kalıbınıza bir elek yardımı ile un dökün. Bu yöntemle beraber kalıplarda yapışma olmayacak. Ayrıca un daha sonra basitçe evsel atıklarla birlikte atılır. Hem çevre dostu hem de daha sağlıklı!

Evde Kek Yaparken Hemen Herkesin Yaptığı 9 Üzücü Hata - Yemek.com

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu