Pırlanta yüzük çeşitleri ve fiyatları

Nereden pırlanta yüzük satın almalıyım diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu noktada, Pırlanta Merkezim’i tercih etmelisiniz. Birbirinden gösterişli ürünleri uygun fiyatlarla satın almak adına yolunuz ilk olarak Pırlanta Merkezim’e düşmeli! 

Abone Ol 

Birçok kadın; pırlanta yüzük çeşitleri araştırması yapıyor. Hem tarzlarına hem de bütçelerine uygun pırlanta yüzük modelleri sayesinde harika bir aksesuara sahip olmayı düşünen kadınların önünde birbirinden kaliteli seçenekler yer alıyor. Gelin, pırlanta yüzük seçeneklerine yakından bakalım! 

Pırlanta Tektaş Yüzükler 

Tektaş yüzükler; bilhassa evlilik tekliflerinin vazgeçilmezidir. Bunun yanı sıra, Sevgililer Günü’nde, doğum günlerinde veya diğer özel günlerde sevdiği kişiye hediye almak isteyenlerin ilk tercihi olmayı başarır. Çarpıcı kesimleri ve göz alıcı tasarımları ile diğer yüzük modellerine kıyasla farkını ortaya koyar. Sevginin simgelerinden birisi haline gelmiştir. Elmasların özel kesimiyle oluşturulan bu yüzük modelleri; son derece değerli bir işçiliğin ürünüdür. Yüzüğün ortasına yerleştirilen bir adet pırlanta ile göz alıcı tasarımına kavuşan bu yüzükler; aynı zamanda güzel bir hayatın başlangıcını da temsil eder. 

Birçok kişi; pırlanta tektaş yüzükler ile diğer yüzük modellerinin arasında ne gibi farklar olduğunu merak ediyor. Her şeyden önce, sade ama benzersiz bir görünümlerinin olduğunu söylemek gerekir. Değersiz madenler yerine altın ile harmanlanması onu değerli kılar. Altın ve pırlantanın uyumunu en iyi şekilde yansıtır. Bunun yanı sıra, bazı pırlanta tektaş yüzüklerde birden çok pırlantaya yer verilir. Baş pırlanta ve çevresine yerleştirilmiş diğer pırlantalar ile ortaya harika bir aksesuar çıkar. Yuvarlak, baget, kare kesimli taşlara sahip olan bu yüzük modellerine kesinlikle hayran kalacaksınız. Ayrıca, sarı, pembe, beyaz tonlarıyla oluşturulan renk seçeneklerinin de fark yarattığını söylemeliyiz. 

Tektaş yüzükler için fiyat aralıkları bin 848 TL ila 78 bin 400 TL arasında değişkenlik gösterir. 

Pırlanta Beştaş Yüzükler 

Tektaş yüzüklerden hoşlanmıyorsanız size ısrarla beştaş yüzükleri tavsiye ediyoruz. Beştaş yüzük modelleri; diğer yüzüklere kıyasla çok daha gösterişlidir. Pırlantanın en güzel halini bünyesinde barındırır. Beştaş pırlantalar; beyaz altından yapılan yüzük hattıyla birleşerek ortaya eşsiz bir görünüm çıkarır. Ayrıca, tasarımı sırasında pırlantaya ek olarak safirden de faydalanılır. Bilhassa safirin görkemli maviliğiyle tasarlanan beştaş yüzük modellerinden gözünüzü alamayacaksınız. 

Zamansız bir forma sahip olan pırlanta beştaş yüzükler; kadınların parmaklarına ayrı bir estetik katar. Bunun yanı sıra, parmakların daha uzun gözükmesini sağlayarak diğer yüzük modellerine kıyasla farkını ortaya koyar. Sonuç olarak, görüp görebileceğiniz en gösterişli yüzük olmayı başarır. 

Beştaş yüzükler için fiyat aralıkları 2 bin 576 TL ila 53 bin 480 TL arasında değişir. 

Pırlanta Baget Yüzükler 

Pırlantanın dikdörtgen bir yapı ile tasarlanması sonucunda meydana gelmiş yüzük modelleridir. Klasik takılara kıyasla farklı bir ambiyansa sahiptir. Düz çizgilerden oluşan yüzeyi ile prizmatik bir yansıma meydana getirir. Yuvarlak kesim pırlanta yüzük modellerine kıyasla farklı bir görünümü bulunur. Işık yansımasını etkilemeyen toplam derinliği ile farkını ortaya koyar. Standart kesim pırlanta yüzüklere kıyasla etkileyici bir seçenektir. 

Pırlanta baget yüzükler; bir yüzeyden giren ışığın diğer yüzeylere yansıması ile oluşan farklı görüntüsü ile diğer yüzük modellerinden daha iyi bir seçenek olduğunu gösterir. 

Baget yüzükler için fiyat aralıkları 3 bin 380 TL ila 47 bin 152 TL arasında değişir. 

Pırlanta Tamtur Yüzükler 

Çok sayıda pırlantanın birleşmesiyle oluşan pırlanta tamtur yüzükler beklentilerinizi tam olarak karşılayacak. Yüzük hattı boyunca aynı veya farklı boyutlardaki pırlantaların dizilmesiyle tasarlanan bu yüzük modelleri; tektaş yüzük modellerinden hoşlanmayanlar için ideal bir seçenek! Siz de alyans kullanmayı sevmiyorsanız kesinlikle bu yüzükleri takabilirsiniz. 

Pırlanta tamtur yüzükler; estetik algı dikkate alınmadan tasarlanmıştır. Zarif bir etki yaratmasıyla diğer yüzük modellerine kıyasla ne kadar farklı olduğunu gösterir. Takdir edersiniz ki, birçok yüzük modeli; bilhassa özel günlerde takılır. Ancak, tamtur yüzükler; günlük kullanım için de idealdir. Aşırılıktan kaçınması da onu farklı kılar. Gelinliklerle beraber uyumlu bir şekilde kullanılabilir. 

Tamtur yüzükler için fiyat aralıkları 3 bin 80 TL ila 48 bin 160 TL arasında değişir. 

Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 • Karat, berraklık, renk ve kesim olmak üzere 4C kuralına göre hareket edilmelidir. Açık renkli, berraklık oranı fazla, kesim şekli ile fark yaratan ve karat özellikleri beklentileri karşılayan bir ürün satın alınmalıdır. 
 • Parmak yapısına uygun bir seçim yapılmalıdır. 
 • Fiyat karşılaştırılmasının yapılması şarttır. 
 • Özel günler için mi yoksa günlük kullanım için mi tercih edileceği belirlenmelidir. 
 • Hediye olarak alınacak ise söz konusu kişinin parmak yapısı ve zevkleri dikkate alınmalıdır. 

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? 

Siz de yüzük ölçüsü nasıl alınır diye düşünüyorsanız aşağıdaki süreci birebir uygulamalısınız. 

 • Yüzük takılacak parmağa uygun başka bir yüzük bulunmalıdır. 
 • Milimetre ölçüsünde bir cetvelden yardım alınmalıdır. 
 • Yüzüğün iç çapı ölçülmelidir. 
 • Cetvelden mm değeri okunmalıdır. 

Pırlanta Yüzük Fiyatları 

Pırlanta yüzük fiyatları

 • Tektaş yüzükler için bin 848 TL ila 78 bin 400 TL
 • Beştaş yüzükler için 2 bin 576 TL ila 53 bin 480 TL
 • Tamtur yüzükler için 3 bin 80 TL ila 48 bin 160 TL
 • Baget yüzükler için 3 bin 380 TL ila 47 bin 152 TL 

arasında farklılık gösterir. 

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu