Pikniklerinizi daha şık hale getirmenin ipuçları

Piknikler artık çok daha şık, çok daha sevimli..

Abone Ol 

   Bu güzel havaların keyfi en güzel tam akşam üstü gün batımına ramak kala, günün o boğucu sıcağının azaldığı pikniklerle çıkarılıyor. Arkadaşlarınızla toplanmışsınız, sohbet var muhabbet var, en önemlisi çay var. Başka ne ister insan? Peki bu piknikleri nasıl daha şık aynı zamanda konforlu hale getirebiliriz diyorsanız eğer buyurun bakalım.

Uzun yıllardır hayatımızda olan pötikareli masa örtüsü ile işe başlayabilirsiniz. Ya da daha sade göz yormayan düz modelleri tercih edebilirsiniz.

Karton bardak ve tabaklardan uzak durabilirsiniz. Biliyorum pratik gözüküyor ama ne yazık ki şık gözükemiyor. Bunun yerine kendinize bir piknik seti edinmenizi tavsiye ederim, böylece istediğiniz zaman yanınızda götürebilirsiniz. Ya da eskilerin tabakları günümüzün modası emaye tabakları listenize ekleyebilirsiniz.

Ne yiyelim peki diyorsanız eğer, işte orası sizin hayal gücünüze kalmış. Evde yapıp götürebilirsiniz yada dışarıdan aldıklarınızı pikniğinize dahil edebilir, tatlı, tuzlu sandviçler hazırlayabilirsiniz. Renkli bir meyve tabağı yada güzelce hazırlanmış peynir tabağı hiç fena olmazdı. Ama nacizane önerim siz siz olun çaysız çekirdeksiz pikniğe gitmeyin.

Akşam üstü gidiyorsanız ilerleyen saatler için minik bir aydınlatma alabilirsiniz yanınıza. Kamp sandalyenizi unutmayın, yoksa da yanınıza bir iki minder almayı ihmal etmeyin.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu