pH değeri yüksek suları tüketin

İçtiğimiz suyun miktarı kadar sahip olduğu özellikler de sağlığımız için büyük önem taşıyor. Prof. Dr. Neriman İnanç, insan kanının pH değerinin 7,4 olduğunu belirterek, vücuttaki pH değerini dengelemek ve vücut direncini artırmak için pH değeri yüksek alkali su tüketilmesini önerdi.

Saç dökülmesi ve yağlı saçlara karşı pratik maske

Sadece beş malzeme kullanarak evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu harika maske ile bir yandan yağlı saçlar ile mücadele ederken diğer yandan saç dökülmesini önleyebilirsiniz.

Aile sağlığını korumak için 7 öneri

Koronavirüsün etkileriyle kendinizi izole ederken, uygulayacağınız birkaç yöntem sayesinde sevdiklerinizin sağlığını da koruyabilirsiniz.

Cildinize uygun sabunu bulun

Cildinize uygun sabunu bulun

Size özel reçeteyi seçerseniz sabun cildi kurutmaz. İşte el yapımı sabunlar ve sabunlar hakkında doğru bilinen yanlışlar...

Cildinizin sağlığı için pH 5.5 dengesi

Cildinizin sağlığı için pH 5.5 dengesi

Konu sağlık olunca, asıl önemli olan doğru dengeyi korumak. Dengeli beslenme, dengeli egzersiz, hatta iş ve özel yaşam arasında doğru dengeyi tutturmak da önemli. Cildimizin de ihtiyacı olan denge, pH dengesi. Sağlıklı cildin pH değeri de 5.5.

Alkali beslenmenin püf noktaları

Bir çok beslenme uzmanının tavsiye ettiği bu beslenme şekli, vücudumuzun pH dengesini korur, bağışıklığı güçlendirir ve kilo almamızı önler.

Akşamdan kalan suyu içmeyin

Gece yatarken yanınıza koyduğunuz suyu sabah kalktığınızda içmeyin. Neden mi?

Güzel bir cilt için bakım sırları

Kusursuz bir cilde sahip olmak aslında sanıldığı kadar zor değildir sadece yapılması gereken doğru bakım sırlarını uygulamaktır. İşte ipuçları...

Dişler için en zararlı 10 besin

Dişlere zarar veren karbonhidrat ve asit içeren yiyecek ve içeceklerden uzak durarak daha sağlıklı dişlere kavuşmanız mümkün. İşte o 10 besin...

Dişlerinizi havuz suyundan koruyun

Uzmanlar, pH değeri uygun olmayan havuz suyunun dişlere zarar verdiğini belirtti.