Perukları gerçekten daha doğal gösteren 3 basit yöntem

Saçlarınızın eksikliği yüzünden kıırılan özgüveninizi tekrar kazanacağınız mükemmel peruk kullanımının üç püf noktası..

Abone Ol 

Peruk kullanımının birçok avantajı vardır. Örneğin, kendi saçınıza hiçbir zarar vermeden farklı renk, stil ve kesimleri deneyebilirsiniz. Bir gün sarışın, diğer gün esmer ve gelecek hafta kızıl bir tonda saçlar kullanabilirsiniz. Bazı kişilerde yoğun saç dökülmesi meydana gelebilir, bu kişiler de gönül rahatlığı ile peruk kullanabilir. Yalnızca kafa derisini sık sık havalandırmaları gerekmektedir, kel bir kafa derisinde peruk kullanımından kaynaklı deri de tahriş ve kızarıklık meydana gelebilir. 

Free Photo | Beautiful dreamy woman wears pink peruke posing with eyes  closed. indoor photo of charming female model with bright makeup in periwig  standing on light wall.

Bireyler de saç dökülmesinin arkasında bu nedenler olabilir:

  • Genetik eğilimler
  • Stres veya depresyon gibi psikolojik faktörler
  • hormon dengesizliği
  • Saç dökülmesi ve enfeksiyon nedeni olarak hastalıklar
  • Çeşitli ilaçların yan etkileri, örneğin epilepsi, romatizma gibi durumlar

Perukları gerçek gösteren 3 numara

1. Saç çizgisini gizle

Bir peruğun kendi saç derinize geçişi genellikle onu ele veren belirleyici faktördür. Buna göre saç çizgisinin ve geçişin iyi gizlenmesi önemlidir. Bu, örneğin makyajla yapılabilir, saçınızın rengine uygun bir far ile geçişleri yumuşatabilirsiniz. Kendi saçınız hala peruğun altından çıkıyorsa, cımbızla dikkatlice çekebilirsiniz.

2. Peruğu bir saç maşası veya yassı demir ile şekillendirin

Uzun bir peruk tercih ederseniz, uzunlukları bir şekillendirme aracıyla düzenleyebilirsiniz. Bu, saç stilinize dinamikler kazandırır ve yapay saçın düz durmasını önler. Örgülü bir saç modeli de peruk ile doğal bir görünüm sağlayabilir.

3. Saç aksesuarları kullanın

Tüm bu yöntemlere rağmen hala peruğunuzla rahat hissetmiyorsanız ve yapmacık duruyorsa sadece süslü saç aksesuarları, saç bantları, tokalar, eşarplar veya şapkaları görünümünüz modasına uygun aksesuarları saçlarınıza entegre edebilirsiniz. Özellikle bir şapka veya bandana saç köklerini tamamen kaplar ve peruk takarken sizi daha doğal gösterebilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu