Çocuklarda parmak emme alışkanlığını ciddiye alın

İlkel bir refleks olarak kabul göre çocuklarda parmak emme alışkanlığı, belirli bir yaştan sonra mutlaka kontrol altına alınmalıdır.

Parmak emme 5 yaşından sonra çocuğa zarar verebilir

Parmak emme alışkanlığı ve emzik kullanımı doğru zamanda bırakılmadığında, çene estetiğinden konuşma zorluğuna kadar birçok olumsuz duruma yol açabiliyor.

Çene yapısı bozukluklarının tedavisi

Birçok kişinin çene yapısı bozukluklarından dolayı çiğneme ve konuşmada zorluk çektiğini belirten Ortodonti Uzmanı Dr. Dt. Emrah Emral, yaşanan sorunların tedavisi hakkında bilgi verdi.

Parmak emme ortodontik problemlere sebep oluyor

Parmak emme ortodontik problemlere sebep oluyor

Bebeklik dönemindeki emme bozuklukları nedeniyle gelişebilen diş çapraşıklıkları, çocukluk döneminde psikolojik sorunlarla ve özgüven eksikliğiyle sonuçlanabiliyor.

2 yaştan sonra emzik kullanımı bırakılmalı

2 yaştan sonra emzik kullanımı bırakılmalı

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında açıklama yapan Prof. Dr. Elif Sepet, emziğin bebeği sakinleştirmede bir araç olarak kullanılmaması gerektiğini belirterek en geç 2 yaş sonunda emzik kullanımının tamamen bırakılması gerektiğini söyledi.

Diş çarpıklığı erken yaşta fark edilebilir mi

Estetik Diş Hekimi Nalan Abbasoğlu, küçükken dişlerin çarpık olup olmayacağının bazı durumlarda gözlenebildiğini söyleyerek ebeveynlere önemli açıklamalarda bulundu.

Parmak emme alışkanlığının zararları

Yrd. Doç. Dr. Merve Nur Eğlenen uyardı: "5 yaşından sonra parmak emme alışkanlığı sonlandırılmazsa, dişsel ve iskeletsel sorunlar ortaya çıkar. "

Çocuklarda diş yapısını bozan alışkanlıklar

Çocuklarda sık görülen parmak emme ve yalancı emzik kullanma gibi alışkanlıklar zamanında terk edilmezse ciddi ortodontik sorunlara neden oluyor.

Parmak emmenin nedeni ilgisizlik olabilir

Anne babalar dikkat! Anne baba baskısı ve güvensizlik çocuklarda parmak emme sorununa yol açabilir.