Parfüm alırken dikkat edin, sonra pişman olmayın!

Parfüm alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken özellikler!

Abone Ol 

Herkesin tenine yakışan koku farklıdır. Kimine çok ağır gelen, başını döndüren koku, kiminin tenine çok yakışır. Kimi çiçeksi, bahar gibi kokulardan hoşlanırken, kimisi daha odunsu ağır kokuları tercih eder. Yolda yanından geçerken parfümünü çok beğenip alırsınız ama sizde aynı etkiyi yaratmayabilir. Peki parfüm alırken nelere dikkat etmeliyiz? Doğru parfüm nasıl bulunur? Hepsi bu yazıda mevcut!

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Parfüm almaya giderken yanınızda mutlaka temiz bir şal ya da kumaş parçası almalı ve parfümü bunlar üzerinde denemelisiniz. Ayrıca çok fazla yağlı ve baharatlı yemekler yemediğiniz üzerinize kokusunun sinmediğiniz bir günde gitmeniz daha uygun olabilir. Böylece parfümün kokusunu çok daha net bir şekilde alabilirsiniz.

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz daha hafif, yumuşak ve çiçeksi bahar kokularını tercih edebilirsiniz. Ancak daha kuru bir cilde sahipseniz o zaman daha yoğun kokuları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Parfümün Kalıcılığı Nasıl Arttırılır?

Parfüm sıktıktan birkaç saat sonra uçup gidiyor ama çok sıkınca da etraftaki insanlar için rahatsız edici olabiliyor. Bu yüzden parfümünüzün kalıcılığını arttırmak için basit ama etkili bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  • Parfümü boyun, ense, dirsek içi, bilek, kulak arkası gibi nabız atışlarının hissedildiği noktalara uygulayabilirsiniz.
  • Tarağınıza parfüm sıkarak saçlarınızı tarayabilirsiniz.
  • Bel, sırt ve göğüs dekoltesine parfüm sıkarak daha çekici hale getirebilirsiniz.
  • Cildiniz kuruysa 3 saat arayla parfümü tazeleyin.
  • Parfüm sıkmadan önce vazelin uygulayın.

Başa dön tuşu