Papatyalar nasıl saklanır?

Hediye papatya buketi aldıysanız eğer, muhafaza ederken dikkat edin.

Abone Ol 

  Özel bir günde gelen çiçekten ya da içimden geldi çiçeğini nasıl muhafaza ederdiniz? Hele ki bu bir papatya buketiyse.. Papatyalar oldukça güzel gözüken ama kurutması bir o kadar zor olan çiçeklerdir. Çeşitli renkleriyle göz dolduran ve doyuran papatyalar hediye için oldukça iyi bir fikir. 

  Papatyalar aynı zamanda oldukça hassaslardır, kurutmayı planlıyorsanız eğer kuruduğunda çabuk döküldüğünü göz önünde bulundurmalısınız. Peki yine de saklamak istiyorum diyenlerden misiniz? Öyleyse gelin birlikte nasıl saklayabileceğinize bakalım.

Papatyalar nasıl saklanır?

Küçük bir papatya buketiniz var ve saklamak istiyorsanız, birkaç çiçek dalı olarak kitabınızın arasında saklayabilirsiniz. Böylece her cümlede aklınızda kalacak bir hatıra olacaktır.

Papatyalarınızı kurutup daha sonra bir çerçeve içerisine yerleştirebilirsiniz. Birkaç çerçeve duvarınıza çok yakışacaktır kesinlikle. Dilerseniz kenarları çerçeveli bir aynanın içerisine birkaç çeşit çiçekle birlikte de dizebilirsiniz.

Eğer kurutmak istemiyorsanız da, vazoda muhafaza edebilirsiniz. Papatyalar 5 güne kadar canlılığını koruyabilir. Vazonuzdaki suyu sık sık değiştirip içerisine iki çorba kaşığı ve aynı miktarda toz şekerle birlikte karıştırıp papatyalarınızı koyarsanız çok daha uzun ömürlü olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu