Basit önlemlerle çocukları hastalıklardan korumanın yolları

Zorlu geçen pandemi salgınıyla birlikte yüz yüze eğitimin başlamasına bağı olarak gelişen hastalıklara karşı çocuklarınızı bu yöntemler sayesinde koruyabilirsiniz.

Pandemiyle birlikte bebeklerde konuşma problemi arttı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Reyhan Erol, pandemi döneminde bebeklerinde yakından etkilendiğini söyleyerek ailelere uyarılarda bulundu.

Türkiye’nin yüzde 60’ı pandemide kilo aldı

Pandemi stresinin sedanter yaşam tarzını yaygınlaştırdığını söyleyen Diyetisyen Gözde Karaca Kayan, değişen beslenme alışkanlıkları ile ilgili bilgiler paylaştı.

Pandemi sebebiyle bebeklerin ilk diş muayenesini ertelemeyin

Pandemi sebebiyle bebeklerin ilk diş muayenesini ertelemeyin

Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dr. Nurgül Demir, pandemi sürecinde bebeklerin ilk diş muayenesinin ertelenmesinin doğru olmadığına dikkat çekerek ailelere uyarılarda bulundu.

Pandemide uzun süre hareketsizlik eklem kireçlenmelerini artırdı

Pandemide uzun süre hareketsizlik eklem kireçlenmelerini artırdı

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Öğrt. Üyesi Hamza Hakan Türk, pandeminin eklem kireçlenmelerine olan etkileri hakkında bilgiler verdi.

Dünyanın ilk ‘Pandemic’ balesi kayıtlara geçiyor

Tüm dünyanın uzun süredir yaşadığı koronavirüs pandemisini bugün 28. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali kapsamında ilk kez sahneye taşıyor.

Uzmanı uyardı: Kaygı düşman değil, doğal bir duygudur

Uzman Klinik Psikolog Töre Simge Korkut, birtakım egzersizlerle kaygıyla kurduğumuz ilişkinin bize verebileceği zararları azaltmanın mümkün olabileceğini söyledi.

Broadway Tiyatrosu yeniden perdelerini açtı

ABD’deki ünlü Broadway Tiyatrosu, tarihinde ilk kez bu kadar kapalı kaldı. Kovid-19 salgını nedeniyle 18 aydır perdelerini açmayan Broadway, dün yeniden seyircileriyle buluştu.

Ev kazaları çocukları kör bırakıyor

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD), pandemi döneminde evde meydana gelen kazalar sonucu hem yetişkinlerde hem de çocuklarda göz yaralanmalarının dikkat çekici bir şekilde arttığını açıkladı.

Pandemi çocuklarda duruş bozukluğunu artırdı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Berna Tander, pandemi sürecinin çocuklar üzerindeki etkilerine ilişkin uyarılarda bulundu.