Pandemi döneminde kuruyan eller için çözümler!

Hayatımıza pandemi sürecinin girmesiyle beraber hepimiz fazlasıyla kolonya, sabun ve dezenfektan gibi antibakteriyel ürünler kullanmaya başladık. Haliyle ellerimizde çatlaklar oluştu. Endişelenmeyin kuruyan eller için çözümümüz var! Hadi haberin detaylarına...

Abone Ol 

Nemlendirmeyi asla unutma!

En kilit çözümü en başta verdik. Evet ellerinizin kurumasını önlemek için mutlaka nemlendirmelisiniz. Gün içinde ellerinizde kuruluk hissettikçe nemlendirici kullanabilirsiniz. Size tavsiyem kokulu kozmetik kremler yerine eczaneden bir krem tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

Krem sürmek orucu bozar mı? Nemlendirici krem oruç bozar mı?

Ellerinizi sıcak sudan uzak tutun

Eğer daha hijyenik olduğunu düşündüğünüz için ellerinizi aşırı sıcak suyla yıkıyorsanız bu durumun size faydadan çok zarar getirdiğini söyleyebiliriz. Aşırı sıcak suyla el yıkamak ellerinizin tahriş olmasına sebebiyet verir.

Doğru el yıkama tekniklerini öğrenin! - Acıbadem Hayat

Kolonya kullanımında aşırıya kaçmayın

Pandemi dönemi hepimize kaygı getirdi. Virüslerden korunmak için dakika başı kolonya kullanır olduk. Kolonya içerisinde alkol içeren bir sıvı olduğu için aşırı kullanımda ne yazık ki ellerimizde çatlak oluşumlarına sebep olmakta. Bu yüzden kolonya ya da dezenfektan kullanımında aşırıya kaçmamakta fayda var.

Kolonya Hakkında A'dan Z'ye Tüm Merak Edilenler - Ofmark Blog

Doğru sabun seçimi yapın

Ellerimizi hijyenik tutmak için sabun çok önemli bir kaynak. Ancak içerisinde çok fazla kimyasal içeren sabunlardan uzak durmalısınız.  Sabun alımında mutlaka içindekiler kısmını okuyun ve bitkisel yağlar bulunan sabunları tercih edin.

Hangi sabun neye iyi gelir? - Yeni Şafak

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu