Ozon tedavisi ile ilgili bilinmeyenler

Ozon tedavisinin çok geniş bir uygulama alanı olduğunundan bahseden Dr. Seran Göçer, bu uygulamayla ilgili bilinmeyenleri anlattı.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Seran Göçer ile kadinvekadin.net ekibi olarak keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Bu videomuzda siz takipçilerimiz için Ozon tedavisini ele aldık ve bilinmeyenleri sorduk.

Ozon tedavisi nedir

Ozon 3 değerlikli oksijen atomundan oluşan bir gazdır. Oksijen gazı; 2 atom oksijenden oluşurken ozon gazı 3 oksijen atomundan oluşur. Ozon gazı atmosferde stabil olmadığı için tedavi için kullanılırken %100 oksijen tüpünden elde edilir. Medikal oksijen tüpünden jeneratör yani özel bir cihaz yardımıyla uygulamadan hemen önce ozon gazı elde ediliyor.

Ozon tedavisinin uygulama alanları

Ozon Tedavisinin çok geniş bir uygulama alanı olduğundan bahseden Dr. Seran Göçer, uygulama alanlarını başlıklar halinde söyle sıraladı;

- Ortopedi uzmanları, spor travmalarında
- Diş hekimleri, diş eti hastalıklarında
- Kardiyoloji uzmanları
- Kalp damar uzmanları, periferik damar tıkanıklıklarında
- Cilt hastalıklarında
- Bağışıklığı zayıf olanlar kişilerde
- 35 ile 40 yaş sonrası anti-agging amaçlı
- Plaza hastalığı dediğimiz az oksijen ile oluşan Kronik yorgunluk sendromunda kullanılabildiğini söyledi. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmek için, gribe karşı direnci artırmada ve kan oksijen düzeyini artırmak için böylece daha enerjik ve iyi hissetmek için ozon tedavisi tercih edilir.

Ozon tedavisiyle bağışıklık sistemini güçlendirme

Günümüzün hastalığı aslında. Pek çok kişi sağlıklı ve iyi olmasına rağmen, yani kan değerlerinin iyi görünmesine rağmen bağışıklık konusunda sorunlu. Buna beslenme şeklimiz vb. gibi bir sürü şey sebep olabiliyor. Temelde sürekli etrafımızda mikropların olmasına rağmen bağışıklığımız güçlüyse hastalanmıyoruz ama bağışıklık sistemimiz zayıfsa hastalıktan kurtulamıyoruz. İşte böyle bir durumda haftada 1 kere olmak üzere toplam 10 seans da kan ozonu uygulaması yaptırırsak bağışıklık sistemimizi güçlendirmiş oluyoruz.

Kan ozonu nedir

150-200 cc kadar toplardamar kanının alınıp, steril cam şişe içinde ozon gazıyla karşılaştırılıp tekrar kişiye verilmesi tekniğidir. Yaklaşık 20 dk sürer ve hasta için kolay acısız bir işlemdir.

Haberin devamı için tıklayınız

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ