Özgürlüğünüzü elinizden alan 'akıllı telefonlar' ve zararları

Birçoğumuzun elinden neredeyse hiç düşürmediği, özgürlüğümüzü çalan sözde 'akıllı' telefonların hayatımızı ne hale getirdiğini anlatan 12 illüstrasyon çalışmasını görünce yaşadığınız hayatı sorgulayacaksınız.

Yaşadığımız dünyada herkes var olma ve iletişim çabasında. Kimileri gerçek hayatta bunu başarıp toplumda belirli bir saygınlık kazanırken kimisi de var olmayan bir dünyada başkasının sözleri, düşünceleri, hayatları ve duyguları ile var olmaya çalışıyor. Kimsenin gerçekten var olmadığı 'sosyal medya'da kendine yer edinen bireyler asla gerçek yaşama dönmek istemiyor. Hal böyle olunca da içine hapsoldukları dünyaya en kolay ulaşabildikleri 'akıllı telefonlar'ını ellerinden düşürmüyorlar.

Kimin yaptığını bilmese de toplumun akıllı telefonlar yüzünden ne hale geldiğini en iyi şekilde anlatan bu illüstrasyon çalışmaları, insanlığın mevcut durumunu idrak etmenize neden olacak. Teşekkürler akıllı telefonlar! Toplumu duyarsız bir hale getirdiğiniz için. Ya da akıllı telefonlara bağımlı olanların dedikleri gibi ''hayatlarımızı kolaylaştırdığınız ve bize birçok faydanız olduğu için''...

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

YORUM YAZ