Öykü Gürman: Yanlış anlaşıldım

Geçtiğimiz günlerde "İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum" sözleriyle tepki çeken Öykü Gürman, yeni bir açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde BloombergHT'de yayınlanan Aslı Safak'la İşin Aslı programına katılan şarkıcı ve oyuncu Öykü Gürman, "İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir" ifadelerini kullanmıştı.

Sözleri büyük tepki çeken Gürman, sosyal medya hesabından konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

"Yanlış anlaşıldım"

38 yaşındaki oyuncu, sosyal medya hesabından bu açıklamayı yayınladı:

"Geçtiğimiz günlerde katıldığım bir televizyon programında duygusallıkla yaşadığım kişisel bir konuyu ifade etmeye çalışırken bir anlam karmaşası yaşadım. Söylemiş olduğum cümleler yanlış ve farklı anlaşılmalara sebep olduğu için açıklama yapma gereği duydum.

Program süresince yaşadığım duygusallık içinde kelimelerin sohbetin içinden cımbızla çekilerek bambaşka bir noktaya taşınması beni çok rahatsız etti. Bir sanat insanı olarak ifade etmeliyim ki tek amaç insanları birleştirmek, birlikte tüm farklılığa rağmen yaşayabilmenin, konuşabilmenin uygarlığına ulaşmak için çaba sarf etmek olmalı!

Yoksa ayrıştırmak değil. Şu an en önemli gündemimiz pandemi olduğundan içinden geçtiğimiz süreç zaten maddi manevi hepimiz için tüketici. Birbirimizi yormanın anlamı yok diye düşünüyorum. Tüm kamuoyuna sağduyu, anlayış, sağlık ve sevgi dileğiyle..."

Öykü Gürman, Aslı Şafak'ın "Yakınınızda inançlı olmayan biri var mı?" sorusuna, "Babam ateistti" cevabını vermişti.

Yorumlar

YORUM YAZ