Basit gördüğünüz belirtiler hayati işlevlerinizi tehlikeye atıyor

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Özgür Ortak, günlük aktivitelerinizi engelleyen ağrılar ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

Uzun süredir spor yapmamak sakatlanmalara neden oluyor

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Doç. Dr. Okan Özkunt, kapanma sürecinde uzun süredir hareketsiz kalan bireylerin aniden spora başlamasından dolayı ciddi yaralanabileceği söyledi.

Bu bir moda akımı değil ağrılı bir sağlık sorunu; Vitrin Hastalığı

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Özgür Ortak, vitrin hastalığıyla ilgili bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

Kireçlenmeyi tetikleyen etkilerden uzak durun

Kireçlenmeyi tetikleyen etkilerden uzak durun

Ortopedi Anabilim Dalı Uzmanı Doç. Dr. Ramadan Özmanevra, osteoartrit ve hastalığın ortaya çıkma sebepleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Pandemi döneminde evde egzersiz yapmak bağışıklığı güçlendirir

Pandemi döneminde evde egzersiz yapmak bağışıklığı güçlendirir

Pandemi nedeniyle hareketsizliğin arttığını belirterek Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Sinan Karaoğlu, bu dönemde evde egzersiz yapmanın önemine değindi.

Karda düşmeden yürümenin 10 altın kuralı

Op. Dr. Aybars Tekcan, kış aylarda karda ve buzlu zeminde düşmeden güvenle yürümenin yollarını anlattı.

Telefon ve bilgisayar elinizi felç etmesin

Beyinden çıkan ele uzanan periferik kasların anatomik bölgelerde bası altında kaldığında hasar görmeye başladığını ifade eden Doç. Dr. Levent Küçük, "Eldeki uyuşma, karıncalanma ve kuvvet kaybı, ele giden sinirlerde yaşanan tahribatın en büyük göstergesi" dedi.

Yenilikçi cerrahi yöntem: Tam kapalı bel fıtığı ameliyatı

Günlük hayatımızı olumsuz etkileyen bel fıtığı hakkında konuşan Doç. Dr. Oğuz Okan Karaeminoğulları, uygulanan yeni tedavi yöntemi sayesinde 45 dakika içerisinde bel fıtığından kurtulabileceğini söyledi.

Romatizma her yaşta sizi bulabilir

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Mahmut Mutlu, romatizmanın ileri yaşlarda görüldüğü algısının yanlış olduğunu ifade ederek, her beş hastadan üçünün 65 yaş altında olduğunu söyledi.

Eğlenirken vücudun kalkanı bağışıklığı da güçlendirin

Prof. Dr. Osman Tuğrul Eren, zıplamak gibi her türlü fiziksel aktivitenin, bağışıklık sistemindeki T hücreleri ile yararlı sitokinlerin kandaki sayısını artırarak, bağışıklık sistemine pozitif katkı sağladığını söyledi.