Organik Yaşam Festivali Eylül'de başlıyor

Maçka Demokrasi Parkı'nda 5-6 Eylül 2015 tarihinde düzenlenecek olan Organik Yaşam Festivali'nde tüketiciler organik ürünlerle ilgili en doğru kaynaklardan bilgi edinme imkanı bulacak.

Daha sağlıklı nesiller için organik ürün kullanımı çok önemli. Ancak organik hakkında kamuoyunda oluşan bilgi kirliliği, tüketicilerin kafasında yüzlerce soru oluşmasına neden oluyor. Tüm bu soruların yanıtlarının, eğlenceli ve bir o kadar da bilgilendirici bir etkinlikle yanıtlamak için Organik Yaşam Festivali, Eylül ayında kapılarını tüm ziyaretçilere açacak.

Maçka Demokrasi Parkı'nda 5-6 Eylül 2015 tarihinde düzenlenecek olan Organik Yaşam Festivali'nde tüketiciler, organikle ilgili en doğru kaynaklardan bilgi edinme imkanı bulacak. Organik bebek maması markalarından HİPP'in ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek festivalde, kamu kurumlarından yetkililer, üreticiler, satıcılar, sivil toplum kuruluşları ve bilim insanları yer alacak. Festival süresince paneller, seminerler, yarışma ve eğitimlerle tüketicilere "Organik Yaşam" anlatılacak.

Festivala katılım ücretsiz

Organik konusunda toplumda bir farkındalık oluşturulması da hedeflenen Organik Yaşam Festivali'nde ayrıca keyifli workshoplar, lezzetli organik ikramlar, organik cilt bakım tüyoları ve daha birçok sürpriz de olacak. Ayrıca minik tüketiciler için düzenlenecek renkli etkinliklerle genç kuşaklara hem eğlenme hem de organik hakkında bilgi sahibi olma imkanı sağlanacak.

Tüm bunların yanında Organik'in ana felsefelerinden biri olan sürdürülebilirlik uygulamaları ve çevre dostu teknolojiler, yenilenebilir enerji kaynakları ve geri dönüşüm konularında da farkındalık oluşturmak amacıyla Festival süresince çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Yorumlar

YORUM YAZ