Online editörlük atölyesi başlıyor

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin, editörlüğe adım atmak isteyenler için düzenlediği Online Editörlük Atölyesi 28 Mayıs'ta başlıyor.

Küresel koronavirüs salgınından dolaı dijitale taşınan Online İleri Editörlük Atölyesi'nin gördüğü yoğun ilginin ardından gelen talepler üzerine, Türkiye Yayıncılar Birliği başlangıç seviyesindeki Editörlük Atölyesi'ni de online olarak başlatıyor.

Tüm konular ele alınacak

Editörlüğün tüm yönleriyle mercek altına alınacağı atölye, 28 Mayıs-22 Haziran 2020 tarihleri arasında dört hafta boyunca pazartesi ve perşembe günleri gerçekleştirilecek. Bir metnin dosyadan kitaba dönüşüm serüveninde editörün işlevinden editörün bu süreçteki iş adımlarına; yayınevinin diğer bölümlerindeki yetkililerle ve yayınevi dışında çalışan profesyonellerle kurduğu iletişimden kitabı okura sunmadan önceki zihin jimnastiğine tüm konuların ele alınacağı atölyede, tanıtım malzemelerinin hazırlığı ve kontrolleri; eser türlerine göre editörlüğün ince işleri; uzmanlaşmanın artmasıyla türeyen yeni nesil editörlük biçimleri üzerinde de durulacak.

Akademisyen ve editör Sevengül Sönmez'in anlattığı A'dan Z'ye editörlük uğraşı, editörler Murat Yalçın ve Müren Beykan'ın aktarımları, katılımcıların sorularıyla interaktif olarak tartışılacak.

Yorumlar

YORUM YAZ