Olduğunuzdan daha kilolu gösteren kıyafetler

Daha ince görünmek istiyorsanız bazı kıyafetleri hayatınızdan tamamen çıkarmanız gerekebilir.

Eğer çok zayıfsanız dilediğinizi giymekte özgürsünüz. Fakat kilolu veya hafif balık etliyseniz giydiklerinize dikkat ederek daha ince bir siluete sahip olabilirsiniz. Bunun için neyi, nasıl giydiğiniz önemli. Daha ince görünmek istiyorsanız bazı kıyafetleri hayatınızdan tamamen çıkarmanız gerekebilir. İşte giyildiğinde daha kilolu gösteren kıyafetler.

Straplez kıyafetler

Çizgili ve diz altındaki benzeri elbiseler boyunuzu kısa gösterecek ve renkler nedeniyle kilolu gözükmenize neden olacaktır.

Baseniniz varsa dikine çizgili elbiselerden uzak durun

Yıllardan beri söylenilen dikine çizgiler daha zayıf gösteriyor tüyosu her daim işe yaramıyor. Eğer basen, karın bölgenizde fazlalıklarınız varsa kesinlikle benzeri kıyafetlerden kaçmalısınız. Dar kesimli uzun dikine çizgili elbiseler üst bedeninizde şekilli dursa da alt bedene doğru kaydığında genişleme olacaktır. Bu da tüm dikkatleri fazlalıklarınızın olduğu bölgeye çekecektir.

Desenli çoraplar

İnce bacaklı kadınların tercih etmesi gereken bir model. Desenler bacaklarınızı olduğundan daha kalın gösterecek ve tüm dikkatleri bacaklara toplayacaktır.

İri desenli elbiseler

Özellikle etnik desenli ve çiçek desenli kıyafetler için bunu söylemek mümkün. Büyük bir giyim hatası olarak kabul edilebilecek iri desenli bir giysiyi tek başına kullanma hatasına düşmeyin! Eğer giymek istiyorsanız koyu renk geniş paçalı bir pantolonla kombinleyebilirsiniz.

Fazla takı

Göğüsleri iri olan kadınların sıkça düştüğü bir hata. Dekolte bölgelerine yoğun miktarda takı takmak.Kalabalık bir görüntü ve tüm dikkatleri tek bölgeye toplamanıza neden olacak bir durum. Bunlar yerine zarif takılar kullanmayı deneyin.

Boğazlı kazak

Eğer kilolarınızdan şikayetçiyseniz uzak durmanız gereken en önemli parçalardan birisi boğazlı kazaklar. Boynunuzu gizlemeyin. Görüş algısını boğazlı kazaklarla kamufle edip tüm vücudunuzu bir bütün gibi göstermekten kaçının.

İri desenli uzun elbiseler

Kilolu bir kadının kaçınması gereken modellerden biri daha. Renkler, kumaş çokluğu ve detaylar kafa karıştıracaktır. Benzeri elbiseler yerine tek renk uzun elbiseleri ya da diz üstünde çok dar olmayan etekleri tercih etmeliler.

Yüksek belli dar pantolonlar

Basen bölgesinde fazlalıkları olanlar için iyi bir tercih olmayacaktır.

Kadife fitilli pantolonlar

Olduğunuzdan daha kilolu gösterir. Kilolarınızdan şikayetçiyseniz uzak durmalısınız.

Vatkalı kıyafetler

Kısa boylu kadınların vatkalı kıyafetler giymesi hem bedenlerini basık gösterecek hem de boyun ve omuz çizgisini yok edecektir. Kısa boylu kadınların vatkadan kaçınması gerekiyor.

Örgü kazaklar

Çok güzel olsalar da kullanması zor parçalar. Üst bedeninizle ilgili probleminiz varsa örgü kazaklar giymekten kaçının. Sizi olduğunuzdan daha geniş ve kilolu göstereceklerdir.

Yorumlar

triko giyin 27-08-2017 15:32:09

saçmalık,yalan söylüyorsun.triko giymeliyiz. hem şık hem rahat hemde şişman göstermeyen tek kyafetlerim trikolarım.

YORUM YAZ