Öğretmenlere 24 Kasım'da ücretsiz müze etkinliği

Pera Müzesi, öğretmenlere 24 Kasım'da "Öğretmenler Günü" hediyesi olarak ücretsiz giriş sağlıyor.

Pera Müzesi, "Öğretmenler Günü” kapsamında 24 Kasım Cuma günü tüm öğretmenleri ücretsiz ağırlarken, koleksiyon sergilerine yönelik ücretsiz turlar da düzenliyor. 21- 26 Kasım tarihleri arasında ise Artshop'ta kurum yayınları %20 indirimli! Ayrıca 24 Kasım günü müzeyi ziyaret eden öğretmenlere "İdealler Gerçekleşirken: Suna Kıraç'ın izinde 10 yılın öyküsü” kitabı armağan edilecek.

Öğretmenler Günü

Sergileri keşfedin

Müze, öğretmenleri Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarıyla oluşturulan "Kesişen Dünyalar”, "Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ve "Kahve Molası” sergilerini keşfe çağırıyor. 24 Kasım Cuma günü tüm öğretmenlere ücretsiz olan müze, bu özel günde ziyaretçilerini aynı zamanda sergi turlarında ağırlıyor. Turlar aynı gün saat 17.00 ve 19.00'da ücretsiz gerçekleşiyor. Katılım için müzenin web sitesinden rezervasyopn yaptırmak gerekmektedir.

Yetişkin Atölyeleri

Yetişkin Atölyeleri

Yıl boyu devam eden öğretmenlere yönelik atölyelerden "Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” koleksiyon sergisi kapsamında düzenlenen Abdullah Biraderler Instagram'da! atölyesinde katılımcılar, Osman Hamdi Bey döneminde yaşanan olayları Instagram paylaşımı formatında hazırlayarak, gençlerle daha güncel iletişim kurabilmenin yollarını keşfediyor. "Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” koleksiyon sergisi kapsamındaki "Kahve ile Duygunu Harekete Geçir” atölyesinde katılımcılar, Türk kahvesi ritüellerinden hareketle sohbet kültürünü inceleyerek farklı nesillerle iletişim kurmanın yöntemleri üzerine düşünme fırsatı buluyor. "Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” koleksiyon sergisi kapsamında düzenlenen "An'ı Yakala” atölyesinde ise katılımcılar, gündelik yaşamdan ilhamla kendi kişisel "zaman-ölçerlerini” tasarlarken ölçülen zaman ile hissedilen zaman arasındaki farkı deneyimliyor.

Öğretmen atölyeleri yıl boyunca Perşembe günleri 16.00- 17:30 saatleri arasında düzenleniyor. Atölyeler için en az 5 en fazla 10 kişilik grupların oluşması ve rezervasyon gerekmektedir.

Yorumlar

YORUM YAZ