Çocuklarınıza kırtasiye ürünleri alırken dikkat

Prof. Dr. Hamdi Temel, velileri kokulu silgi, boya kalemleri ya da oyun hamurları gibi kimyasal içeren kırtasiye malzemeleri konusunda uyardı.

Uygunsuz sıralar anatomik yapıyı olumsuz etkiliyor

Çocukların uygunsuz sıralarda eğitim görmesi bedensel bozukluğa ve öğrencinin derse olan ilgisinin azalmasına neden olabilir.

Dünyanın en iyi öğrenci şehirleri

"Burada okumak vardı" diyeceğiniz dünyanın en iyi öğrenci şehirleri...

Özel okul teşviki kazananlar açıklandı

Özel okul teşviki kazananlar açıklandı

Özel okul teşviki için başvurular 2 Eylül'de sona erdi. Kazanan öğrenciler bugün açıklandı. Tercihler ise 4-10 Eylül'de alınacak.

Okul kantinlerine yasak geldi

Okul kantinlerine yasak geldi

Okul kantinlerinde kola ve gazlı içeceklerin ardından çikolata, kek, gofret, şeker, enerji içeceği gibi ürünler de artık satılamayacak.

Üniversiteli olmanın 10 altın kuralı

Gelecek dönem yaklaşık 1 milyon genç üniversiteye başlayacak. Peki gençlerin akademik hayatlarında dikkat etmeleri gerekenler neler?

Felsefe çocukların diğer derslerdeki başarısını artırıyor

İngiltere'de yapılan bir araştırma, felsefe dersinin, öğrencilerin matematik ve okuma-yazma yeteneklerindeki başarılarını artırabileceğini gösterdi.

Yaz okulu çocuğun gelişimini pozitif etkiler

Okulların kapanması ile yaz okulları başladı. Birçok ailenin tercih ettiği yaz okullarının önemini Profesyonel Öğrenci Koçu Şebnem Daloğlu anlattı.

Sınava girmeden önce bunları tüketin

Dyt. Pınar Yetimoğlu, sınav öncesinde sağlıklı beslenme önerilerinde bulundu.

Sınav kazanmanın püf noktaları

Sınavın çok çalışılarak kazanılmayacağını söyleyen Psikiyatrist Dr. R. Sabri Yurdakul, hem öğrencilere hem ailelere tavsiyelerde bulunuyor.