‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ Fotoğraf Yarışması sonuçları açıklandı

“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergileme alan eserler belli oldu. “Hayata Dair” temasıyla kadın fotoğrafçıları bir araya getiren yarışmada bu yılın birincisi “Gölge” isimli fotoğrafıyla Dilek Aşkın oldu.

MTV Film ve TV Ödülleri 16 Mayıs'ta gerçekleşecek

MTV Film ve TV Ödülleri (MTV Movie & TV Awards) Los Angeles’tan canlı olarak yayınlanacak ve iki gece sürecek efsane bir kutlama ile geri dönüyor.

Şef Aydan Üstkanat, yılın yazarı seçildi

Ünlü Şef ve yazar Aydan Üstkanat, “Yap ve Paylaş” isimli kitabıyla, gastronomi kitap ödüllerinin Oscar’ı olarak kabul edilen Uluslararası Gourmand Cookbook Awards’ta “Yılın Yazarı” ödülünün sahibi oldu.

2021 Grammy Ödülleri'nin sahipleri belli oldu

2021 Grammy Ödülleri'nin sahipleri belli oldu

Müzik dünyasının en prestijli ödülleri olan Grammy Ödülleri, Los Angeles'ta düzenlenen törenle 63'üncü kez sahiplerini buldu.

Hayaletler filmine Kazablanka’dan 2 ödül

Hayaletler filmine Kazablanka’dan 2 ödül

Azra Deniz Okyay’ın yazıp yönettiği Hayaletler filmi, Kazablanka Bağımsız Filmler Festivali’nden En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu ödülleriyle döndü.

74. Cannes Film Festivali ikinci kez ertelendi

Fransa'da, 11-22 Mayıs'ta yapılması planlanan 74. Cannes Film Festivali, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle temmuzda düzenlenecek.

Anne Hathaway: O gece mutlu taklidi yapmıştım

2013 yılında 'Les Miserables' filminde canlandırdığı rolüyle Oscar ödülü kazanan ünlü oyuncu Anne Hathaway, şaşırtan bir itirafta bulundu.

2021 Grammy ödül törenine koronavirüs ertelemesi

ABD'de, müzik dünyasının ‘Oscar’ı olarak bilinen 63. Grammy Ödülleri'nin açıklanacağı programın, yeni tip koronavirüs vakalarında görülen hızlı artış nedeniyle ertelendiği bildirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri'nin sahipleri belli oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1979'dan beri her yıl dağıtılan, 2016'dan itibaren de 'Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri' adını taşıyan ödülleri 2020'de kazananlar belli oldu.

Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması'nın finalistleri açıklandı

Sabancı Vakfı'nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkati çekmek amacıyla düzenlediği kısa film yarışmasının 5. yılında finalistler belli oldu.