58. Altın Portakal Uzun Metraj Film Yarışması'nın filmleri belirlendi

Bu yıl 58'incisi düzenlenecek Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda yer alacak 10 film ile jüri üyeleri belirlendi.

2021 Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından seçilen Emmy Ödülleri 73. kez sahiplerini buldu.

2021 MTV Video Müzik Ödülleri sahiplerini buldu

Geçen yıl sosyal mesafeli ve uzaktan bağlantı yoluyla gerçekleştirilen törenden sonra bu yıl 2021 MTV Video Müzik Ödülleri coşkulu bir törenle sahiplerini buldu.

Ceviz Ağacı filmine İtalya’dan iki büyük ödül

Ceviz Ağacı filmine İtalya’dan iki büyük ödül

İtalya’nın önemli festivallerinden olan ve bu yıl 8.si düzenlenen Uluslararası Torino Underground Film Festivali'nde Türkiye’yi senaristliğini ve yönetmenliğini Faysal Soysal’ın yaptığı Ceviz Ağacı filmi temsil etti.

Jamie Lee Curtis Venedik'te Yaşam Boyu Başarı Altın Ayı Ödülü'nü aldı

Jamie Lee Curtis Venedik'te Yaşam Boyu Başarı Altın Ayı Ödülü'nü aldı

78. Venedik Film Festivali'nde yarışma dışı bölümde gösterilen Amerikalı oyuncu Jamie Lee Curtis, gala öncesi Yaşam Boyu Başarı Altın Ayı Ödülü’yle onurlandırıldı.

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne başvurular başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 2-9 Ekim'de düzenlenecek 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne bugünden itibaren başvuru yapılabiliyor.

Jodie Foster'a Cannes'dan özel ödül

74. Cannes Film Festivali’nde, Onursal Altın Palmiye Ödülü'nun Jodie Foster’a verileceği açıklandı.

2021 Billboard Müzik Ödülleri'nin kazananları belli oldu

Müziğin en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Billboard Müzik Ödülleri, Los Angeles'taki Microsoft Tiyatrosu'nda dün gece düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Akis filmi, Amerika’dan ödülle döndü

Yönetmen İlker Savaşkurt'un ikinci uzun metraj sinema filmi 'Akis' (Reflection),dünya prömiyerini yaptığı 16'ncı Harlem Uluslararası Film Festivali'nden 'En İyi Yabancı Film' ödülüyle döndü.

Uçan Süpürge’nin yeni tarihi belli oldu

24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nin çevrimiçi gösterimleri 27 Mayıs'ta başlarken, açılışı 4 Haziran'da yapılacak.