Ocak ayında en çok konuşulan sanatçı Fazıl Say oldu

Medya Takip Merkezi magazin ve sanat dünyasının Ocak ayı raporunu açıkladı. İşte magazin ve sanat camiasında Ocak ayı boyunca gündemi oluşturan gelişmeler ve en çok konuşulan isimler...

Magazin ve sanat dünyası 2019'un ilk ayına hızlı bir giriş yaptı. Yapılan medya araştırmasına göre Ocak ayının en dikkat çeken sanatçısı Fazıl Say olurken, 2018'in en çok konuşulan ismi Acun Ilıcalı'nın yılın ilk ayında da gündemden düşmediği görüldü. Oyuncu Deniz Çakır hakkında ise bir AVM'de başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı. "Halkı ve kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçlarıyla açılan soruşturmada hakkında takipsizlik kararı verilen Çakır, 5 bin 062 haberin konusu oldu.

Ocak ayının en üzücü haberi ise 74 yaşındaki usta oyuncu Ayşen Gruda'dan geldi. 23 Ocak'ta hayata gözlerini yuman Ayşen Gruda, bir süredir pankreas kanseri tedavisi görüyordu. Yeşilçam'ın dev ismine medyada 7 bin 166 haberle yer verildi.

En çok Fazıl Say konuşuldu

Ayın en çok konuşulan ünlü ismi Fazıl Say oldu. Besteci ve piyanist Fazıl Say'ın Truva Sonatı'nın Ankara prömiyerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılması, gündemin öne çıkan gelişmelerinin başında geldi. İlgi çeken buluşmaya sosyal medya üzerinden yüzlerce yorum yapıldı.

24 Ocak'ta üç yıldır birlikte olduğu Ece Dağıstan ile İtalya'nın Milano kentinde evlenen Say, medyada 10 bin 750 haberle adından söz ettirdi.

Acun Ilıcalı magazin haberlerinde çokça yer aldı

2018 yılının son günlerinde magazin gündemine son dakika olarak düşen olay, Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı'nın ayrılması olmuştu. Evliliklerini bitirme kararı alan Ilıcalı ile Subaşı arasındaki gerginlik ise devam ediyor. Şeyma Subaşı'nın DJ Guido Senia ile görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından Acun Ilıcalı, eski eşine düğün hediyesi olarak aldığı villayı 13 milyon euroya satışa çıkardı. Bunun yayında Acun Ilıcalı yapımcısı ve sunucusu olduğu programlarla da gündemdeki yerini korumayı sürdürdü.

Cem Yılmaz yine gündemdeydi

Promosyonlu bilet uygulaması tartışması, Ocak ayında uzun süre gündemde kalan konu başlıklarından biri oldu. Twitter üzerinden tepki gösteren Cem Yılmaz'a, meslektaşları tarafından destek mesajları geldi. Konunun Meclis'e taşınması neticesinde "Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması Hakkında Kanun” onaylanarak dağıtımcıların yapımcılardan habersiz bilet kampanyası uygulamasının önüne geçilmiş oldu.

Cem Yılmaz, promosyonlu bilet uygulamasının yanında "2 Arada” ve "Kaçamak filmleri ile de çok konuşuldu. İki filmi aynı anda, aynı seansta ve tek bilet ile izlenebilecek şekilde vizyona girecek olan ünlü komedyenin, Ocak ayında 5 bin 298 haberde adından söz ettirdiği tespit edildi.

Yorumlar

YORUM YAZ