Obezite ameliyatları ilgili doğru bilinen yanlışlar

"Obezite ameliyatı ölümcül risklere sahip" ya da "Ameliyattan sonra ömür boyu ağır ilaçlar kullanmam gerekecek" gibi toplumda kulaktan kulağa yayılmış olan bu tür hatalı bilgiler yüzünden obezite hastaları mide küçültme ameliyatı olmaktan çekinebiliyor.

Sağlıklı beslenen çocuklar daha başarılı

Üstelik sağlıksız beslenen çocuklarda yetişkin dönemde obezite, kroner kalp hastalığı, diyabet ve kanser gibi kronik hastalıklara yakalanma riski de artıyor.

Yüksek proteinli diyetler

Bugünlerde "yüksek proteinli diyetler" son derece popüler, bu etseverlerin çok hoşuna gitse de, yüksek proteinli diyetlerin ne kadar sağlıklı olduğu tartışılıyor

Obezler çabuk yaşlanıyor

Obezler çabuk yaşlanıyor

Araştırmalara göre obezite hastalarında beyin yaşı, en az 10 yıl daha yaşlı.

Kurban etini kim, nasıl tüketmeli

Kurban etini kim, nasıl tüketmeli

Özellikle obezite (şişmanlık), yüksek tansiyon, kalp-damar, mide ve diyabeti (şeker hastalığı) olan kişilerin beslenmelerine daha çok dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kilolu geçen yıllar kalbe zarar

İnsanların yaşamı boyunca kilosunu sağlıklı bir düzeyde tutabilmesi, kalbin de ilerleyen yaşlarda sağlığını koruyabilmesi açısından oldukça önemli.

Sağlığınız için bu besinleri hayatınızdan çıkartın

Küreselleşme, her alanda etkisini gösterdiği gibi beslenme alışkanlıklarımızın değişmesinde de etkisini göstermektedir.

Sıcak çarpması ve alınacak önlemler

Uz. Dr. Aytaç Karadağ, nemli havalarda güneş altında çok kalınması durumunda karşılaşılabilecek sıcak çarpması ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.

Yaz aylarında artış gösteren varisler

Doç. Dr. Halit Yerebakan, varisi nasıl önleyeceğinizi, onlarla nasıl yaşayabileceğini ve hatta onlardan kurtulmak hakkında bilmeniz gerekenleri anlattı.

Beynin ödül olarak algıladığı gıdalar

Yağ ve karbonhidratın bir arada olduğu gıdaların, beynin ödül merkezini harekete geçirdiği tespit edildi.