Nuriye'nin en büyük hayali gerçek oldu

Doğuştan sol eli olmayan Nuriye hem protez kola kavuştu, hem de Haluk Levent ile düet yaptı.

Denizli'de doğuştan sol eli olmayan ve gittiği müzik kursundaki öğretmeninin yaptığı aparatla gitar çalabilen 12 yaşındaki Nuriye Gürel'in hayalleri gerçek oldu. Haluk Levent'in kurucusu ve başkanı olduğu AHBAP sayesinde protez kola kavuşan Nuriye, bir de Haluk Levent ile düet yaptı.

Denizli'de yaşayan Müşerref-Erdem Gürel çiftinin kızı Nuriye Gürel, sol eli olmadan dünyaya geldi. Gürel, özel bir gitar kursuna yazıldı. Müzik okulunun öğretmeni Anıl Zengin, sol eli olmadan gitar çalmak isteyen Gürel'in gitar çalabilmesi için medikal bilekliğin ucuna mızrap ekleyerek özel bir aparat yaptı. Gürel, bu aparat sayesinde gitar çalmaya başladı. Haberlere konu olan Gürel, en büyük hayalinin biyonik el protezi takılması ve hayranı olduğu Haluk Levent ile birlikte gitar çalıp, düet yapmak olduğunu söyledi.

Gürel'in durumundan haberdar olan ünlü şarkıcı Haluk Levent de, Gürel'e biyonik el protezi takılması için kurucusu olduğu ve başkanlığını yürüttüğü Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) aracılığıyla bir yardım kampanyası başlattı. Toplanan parayla İstanbul'da Gürel'e biyonik el protezi takıldı.

Biyonik eline kavuşan Nuriye Gürel'in Haluk Levent ile gitar çalıp, düet yapma hayali de gerçek oldu. Haluk Levent, İstanbul'da misafir ettiği Gürel ile birlikte gitar çalıp, dans etti.

Haluk Levent, Nuriye Gürel ile birlikte seslendirdikleri 'Hayat Bayram Olsa' isimli parçanın görüntülerini Twitter hesabında, "Nuriye çok çok mutlu. Parayı siz topladınız. İstanbul AHBAP aileyi misafir etti ve sonuç; biyonik el protezi takıldı" sözleriyle paylaştı.

Yorumlar

YORUM YAZ