Nur Yerlitaş’a sert tepki

Nur Yerlitaş'ın şehitler hakkındaki skandal sözlerine tepkiler dinmiyor.

Yerlitaş, Instagram'dan yaptığı canlı yayında, "Ne yapayım Allah Allah şehitler mehitler aman yeter" ifadelerini kullandı. Bu sözlerden sonra ünlü modacıya sosyal medyadan ve sanat camiasından tepki yağdı.

Yerlitaş'a son tepki ünlü şarkıcı Tuğba Ekinci'den geldi. Ekinci yaptığı açıklamada şunları söyledi: Bu işin peşini bırakmayacağım, o bu camiadan silinecek!

İlk açıklama

Büyük tepki toplayan sözlerinden sonra Nur Yerlitaş, önce şu açıklamayı yaptı:

''Ben Nur Yerlitaş...
Çirkin ve kirli iştahlarıyla sosyal medyaya servis ettikleri kısacık görüntülerin aslı şudur;
Canlı yayını gerçekleştirdiğim bir sırada yanımdaki dostlarım bana bazı kişilerin 'şehitler var' yalanının arkasına saklanarak hakaret ettiklerini söylediklerinde 'Ne yapayım Allah Allah istediklerini söylesinler' dedim.
Benim ülkeme, vatanıma, bayrağıma saygımı ve minnetimi karalamaya kimsenin gücü yetmez.''

Bu açıklamasıyla da yine tepki toplayınca bu sefer sosyal medyadan özür diledi.

''Özür dilerim''

"Geçen akşam katıldığım bir davette yaptığım canlı yayının altına yazılan hakaretler üzerine bir anda 'ŞEHİT' kelimesi duyunca, 'Artık bu ülkede şehit vermeye kimsenin tahammülü kalmadı' anlamında kullandığım kelimelerin kasıtlı olarak ya da yanlış anlaşılarak çok farklı yerlere çekildiğini ve resmen bir linç kampanyasına dönüştürüldüğünü üzülerek görüyorum. Kimseyi şehitlerimizin aleyhine konuşturmayacağım gibi benim de şehitler aleyhine en ufak bir söz söyleyeceğim düşünülemez. Böylesine hassas olduğum bir konuda bu şekilde yanlış anlaşılmak beni derinden üzmüştür. Her ne kadar basına yansıyan şekilde bir kastım bulunmasa da bu anlaşılma nedeniyle üzdüğüm tüm Şehit ve Gazi aileleri ile görevli tüm Polis ve Askerlerimizden öncelikle özür dilerim. Kamuoyuna saygılarımla. Nur Yerlitaş."

Yorumlar

YORUM YAZ