Varyemez amca sendromuna dikkat

Tarih boyunca birçok sanatsal yapıta malzeme olan varyemezlik hakkında konuşan Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, obsesif kompulsif kişilik bozukluğu ile varyemezlik ilişkisini açıklıyor.

Dopamin diyeti yerine hayatınızı sadeleştirin

Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, popülerleşen dopamin diyeti hakkında bilgiler verirken alternatif olabilecek önerilerde bulundu.

Aşk ve mutluluğun 20 sırrı

Gördüğünüz şeyi söylemezseniz hafızanızdan uçup gittiğini söyleyen Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, evliliklerde mutluluk sırları hakkında açıklamalarda bulundu.

Oruç tutmak bağışıklığı güçlendiriyor

Oruç tutmak bağışıklığı güçlendiriyor

Nöroloji Uzmanı Dr. Didem Er, bağışıklığı güçlendirmesinin yanı sıra oruç tutmanın beyin sağlığın faydaları hakkında bilgiler verdi.

Annelik, beyni yeniden şekillendiriyor

Annelik, beyni yeniden şekillendiriyor

Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, beyin ‘anne’ moduna geçtikten sonra içinde yaşanan değişim ve dönüşüm hakkında merak edilenleri cevapladı.

Anne ile kurulan güven bağı tüm yaşamı etkisi altına alıyor

Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, anne ve bebek arasında oluşması gereken güven bağına dair merak edilenleri açıkladı.

Başarılarınızı kendinizi sabote ederek engelliyor olabilirsiniz

Başarısızlıklar hakkında konuşan Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, öz sabotaj konusu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ellerinizdeki istemsiz titremeler vücudunuzu ele geçirebilir

İstemsiz ve ritmik sallanmaya neden olan Esansiyel Tremor, tedavi edilmediğinde gündelik yaşamı olumsuz etkilemeye başlıyor.

Kovid- 19’da baş ağrısı erken uyarı olabilir

Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Abdulkadir Koçer, Kovid-19’da görülebilen baş ağrılarını diğer tip baş ağrılarından ayıran özellikleri açıkladı.

Uyku felcinin belirtilerine dikkat

Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Barış Metin, son günlerde gündemde olan uyku felci ile ilgili önemli değerlendirmelerde ve tavsiyelerde bulundu.