Normalleşmenin yeni adresi: Yaylalar

Koronavirüs normalleşme süreciyle yeniden ziyarete açılan yaylalara doğaseverlerden ilgi büyük…

Covid-19 salgınıyla birlikte değişen alışkanlıklarımıza tatil seçeneklerimiz de dahil oldu. Kalabalıktan uzak, daha izole tatil arayışında olanlar için yapılan düzenlemelerle birlikte yaylalar en iyi seçeneklerden biri olarak görülüyor.

Tedbirler alındı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Düzce Valiliğinin aldığı karar doğrultusunda yaklaşık 3 ay boyunca hem yaylada yaşayanlardan hem de doğaseverlerden uzak kalan yaylalar, yeniden eski günlerine dönmeye başladı.

İstanbul ile Ankara gibi iki metropol kente yakınlığıyla doğa tutkunlarının tercihi olan yaylalarda hafta sonları kamp ve doğa yürüyüşleri yapılıyor. Jandarma ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, yaylalarda vatandaşların güvenliği için devriye görevi yürütüyor.

Yelpaze geniş

Doğal güzelliği ve temiz havasıyla öne çıkan, rakımları 800 ile 1900 metre arasında değişen Kardüz, Kızık, Derebalık, Pürenli, Hera, Balıklı, Sinekli, Odayeri, Kocayayla, Torkul, Topuk, Yörükler, Sırık, Sakarca, Çiçekli, Oflu, Eğrelti, Kütüklü yaylaları, kalabalık ortamlardan uzaklaşmak isteyen doğaseverlerin gözde mekanları arasında yer alıyor.

Yorumlar

YORUM YAZ