Nişanlandıktan sonra yapılacaklar listesi

Nişanlandınız ve sıra düğün hazırlıklarına geldi. İşte bu noktada hayalinizdeki düğünü gerçekleştirmek ve sizi stresten uzak tutmak adına birkaç tavsiyemiz olacak.

Düğün hazırlıkları güzel ve eğlenceli olduğu kadar stresli bir süreçtir aynı zamanda. Ninaşlandıktan sonra sonu gelmeyen sorulardan içiniz bayılır. Düğün planı, bütçe hazırlığı, evleneceğiniz günü belirleme derken stresli günler kapınızı çalar. Peki bu süreci nasıl daha rahat geçirirsiniz?

İşte düğün hazırlığındaki nişanlı çiftlere tavsiyeler:

1. Tebriklerin tadını çıkartın ama sonu gelmeyen sorulardan kaçının

Nişan sonrası karşılaşacağınız sorular sizi şaşırtmasın: Ne zaman evleniyorsun? Nerede evleniyorsun? Düğününüz küçük mü olacak, büyük mü? Gelinliğin ne renk olacak? Elbette, aileniz ve arkadaşlarınız heyecanlı ve neler yaptığınızı bilmek istiyorlar. Gerçekte, bir düğün planlamak heyecan vericidir, ancak aynı zamanda diğer sorumluluklarınızın yanı sıra sizden çok şey talep eden part-time bir işiniz varmış gibi de hissedebilirsiniz. Düğün planlamak eğlenceli olduğu kadar stresli de olabilir. Bu nedenle, ikiniz de plan yapmaya başlamaya hazır olana kadar, ilk günlerde size yöneltilen sorulara "Henüz karar vermedik” ya da "Belli olunca size haber vereceğim” şeklinde yanıt verin.

düğün planı

2. Düğün planı için bir bütçe belirleyin

İnternette gördüğünüz "mükemmel” düğün fotoğraflarının birçoğu dergi sayfaları kadar titizlikle dizayn ediliyor. Arkasında sanat yönetmeninden çiçekciye ve diğer düğün uzmanlarına kadar koca bir ekip var. Her şekilde, gün boyu beğendiklerinizi işaretleyin. Ancak bu fikirlerin ne kadar pahalı olabileceği fikri asla aklınızdan çıkmasın. Bütçenize karar verin. Böylece düğün planlarınızı daha sağlıklı şekilde ele alabilirsiniz.

3. Salonların kiralanma hızı sizi şaşırtabilir

Aralık, en çok evlilik teklifi edilen aydır. Bu nedenle, salonlar ocak ayından itibaren kiralanmaya başlanır. Salon fiyatları beklediğinizin üstünde olacaktır, bu sizi şaşırtmasın. Mekanın belirlenmesi, düğününüzle ilgili alacağınız diğer kararlarda size yol gösterecektir. Bütçenizi belirledikten sonra, salonları araştırmaya başlayın. Evli arkadaşlarınıza, ailenize ya da eğer varsa düğün planlayıcınıza sorun; internetten bakın ve içinize en çok sinen yeri bulduğunuzdan emin olun.

evlilik

4. Ne zaman evlenmek istediğinize kendiniz karar verin

Nişanlandığınız gibi aileniz ve arkadaşlarınız hangi tarihte, nerede evlenmeniz gerektiği yönündeki fikirlerini sunmaya başlayacaktır. "Düğün için en iyi gün cumartesidir" ya da "Bir düğün en az bir yılda planlanır" gibi efsanelerin tümünü unutun. Gerçekte istediğinizi istediğiniz sürede organize edebilirsiniz. İkinizi en çok nerede ve ne zaman evlenmek mutlu edecekse, onu tercih edin.

5. Gelinlik seçiminden önce büyük engelleri ortadan kaldırın

Arkadaşlarınızdan nedimeniz olmalarını istemek, gelinlik alışverişine çıkmak veya balayı seçeneklerini değerlendirmek eğlencelidir. Ancak önce düğünle ilgili ayrıntıları belirlemek daha sağlıklı olacaktır. Bütçenizi belirleyip ilk kararlarınızı buna göre aldıktan sonra, daha küçük kararları almak kolaylaşacaktır. Önce tarih, salon, bütçe gibi büyük kararları netleştirin. Gelinlik alışverişine ondan sonra çıkın.

Yorumlar

sirm 07-07-2016 01:31:45

erkekler için,kamuda çalışan gelin adayı bulun benim gibi salaklık etmeyin

YORUM YAZ