Nisa bebek hayata tutunmaya çalışıyor

Türkiye onu geçtiğimiz hafta Acil tıp teknisyeni Büşra Durmaz'ın kucağında tanıdı. Henüz daha 2 aylık bir bebek annesi onu ölüme terk etmiş. Kendisini bulan sağlık ekipleri tarafından bulunan nisa bebek hayata tutunmaya çalışıyor..

Abone Ol 

Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapan 29 yaşındaki Büşra Durmaz, 29 Mart Salı günü Pendik’te boş araziye bırakılmış bir bebek ihbarına gitti. Durmaz, bulduklarında aç olduğunu fark ettikleri bebeği emzirdi ve 3 aylık bebeğe kendi kızının ikinci adını verdi.  Nisa Mihriban ismi verilen bebek, sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne götürüldü. Bir süre sonra sağlık durumu kötüye giden ‘Nisa Mihriban’ bebeğin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Hastaneden açıklama geldi. Nisa bebek yoğun bakım ünitesinde hayata tutunmaya devam ediyor.

Bakıcı ihmali mi?

Bakımevinde ihmal iddiasıyla ilgili olarak görevli D.Y.’nin ifadesi alındı. D.Y.’nin “Ben Nisa bebeği besledim ve daha sonra götürüp yatağına bıraktım. Yatağına bıraktığımda herhangi bir sorun yoktu. Boğazına bir şey kaçıp kaçmadığıyla ilgili bilgim yok” dediği öğrenildi. Bakıcı ifadesinin ardında serbest bırakıldı.

Tek suçlu, cani, katil dediğimiz annemi?

Hepimiz bu kadına cani, katil, acımasız ithamlarında bulunduk. Peki hiç perde arkasına baktık mı? Sonuçta bu çocuk gökten inmedi. Leylekler getirmedi. Bir babası var. Kadının bir ailesi var değil mi. Peki soruyorum onlar nerede? Bir de Nisa’nın annesi Ebru S. ifadesinde kadın sığınma evinde 6 aydan fazla kalmasına izin verilmediği için sokakta kaldığını söyledi. Düşünsenize ortada 17 yaşında çocuk yaşta dini nikahla evlendirilen, kocasından şiddet gördüğü için kendi öz ailesinin yanına sığınmaya çalıştığı için kendi ailesi tarafından dışlanan bir kadın o zamanlarda ise bir çocuk. Bir şekilde ailesinin yanına evine dönüyor. Bu seferde başka biriyle zorla evlendirilmeye çalışılıyor. O sırada görüştüğü erkek tarafından hamile kalıyor ve ailesine söyleyemiyor sonrasını zaten biliyorsunuz? Şimdi evet Ebru S. suçlu ama tek suçlu o mu? Bana sorarsınız bebeğin babası da aile de eşit derecede suçlu. Bir de unutmadan bu bebek aniden ne oldu da rahatsızlandı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu