Nilperi Şahinkaya: 'Kilo ver' dediler psikolojim bozuldu

Hazal Kaya'nın kadın oyuncuların sektörde yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmesinin ardından ünlü oyuncu Nilperi Şahinkaya da yaşadığı sıkıntıları anlattı.

Hazal Kaya geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda kadın oyuncuların yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmişti.

Kaya, "Dizi sektörü de kilolu diye kadına başrol vermiyor. İnsanlar güzellik standartlarına uyan kadınları izlermiş… Zayıf ya da güzel kadınlar da sadece öyle oldukları için başarılı olmuyor. Bu algı da çok klişe ve yanlış. Bu değersizleştirmenin bir parçası.” ifadelerini kullanmıştı.

"Kilo ver dediler"

Hazal Kaya'nın ardından ünlü oyuncu Nilperi Şahinkaya da sektörde yaşadığı sıkıntılara değindi.

Bebek'de yürüyüş yaparken görüntülenen Şahinkaya, başrolünde yer aldığı yeni dizisi 'Yeni Hayat' ilgili "Güzel tepkiler alıyoruz. Stoklu gidiyoruz, karantina durumu olursa diye. Karantina olursa eve kapanmayı düşünüyorum” dedi.

Hazal Kaya'nın "Kilolu kadınlara başrol verilmiyor” sözleri sorulan Şahinkaya, "Doğru. Balık etli olduğum zamanlarda bana da 'Kilo ver, güzel durmuyor' diyorlardı.

Psikolojik olarak etkileniyor, kafaya takıyordum. Bir de renkli saçınız varsa hep kötü kadın rolü veriyorlar. Başta çok şaşırmıştım, hep böyle mi olacak demiştim.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

YORUM YAZ