Neyse halin çıksın falın

Fala inanmayalım ama falsız da kalmayalım; falımızdaki şekiller ne anlama geliyor öğrenelim.

Kültürümüzün değişmezi, sohbetlerin bel kemiği, "Türk kahvesi".

Özellikle kadınlar arasında yaygın olan Türk kahvesi buluşmaları şu cümlelerle ilerler: "- Bir kahve yapayım, içeriz değil mi? - Fal bakacaksan içeriz tabii” Elbette fal bahanedir, sohbetse şahane.

İnsan bazen sadece bir şeyler duyup rahatlamak ister. Bunun için fal, en güzel araç. Fazla ciddiye almadan, belki de sadece terapi olarak görmek şartıyla fal sadece rahatlamak için bakılmalıdır. Yoksa hiçbir şey size geleceğini söylemez.

Öyle işte, fala inanmayın falsız da kalmayın ;)

Fincan neyi gösterir

Fincanı elimize ilk aldığımız andan başlayalım. Fincanın her bir kısmı hangi zamandan bahsedeceğini söyler. Dudak kısmı şimdiki zamanı, dibi ise yakın geleceği söyler. Yine fincanın sapı ve tabağı da fal bakılacak kişinin medeni halinden bahseder.

Falda çıkan çizgiler yolları, noktalar parayı, kalp aşkı, göz göz çıkmış şekiller nazarı, rakamlar tarihi, harfler de etrafındaki kişileri ifade eder.

Fincanın ve tabağının içinde biriken telveye göre de durum değerlendirmesi yapılır. Telve çoksa sıkıntı vardır ve eninde sonunda zaten o sıkıntı atılacaktır. Sincanı ters çevirip şöyle bir sallamak yeterli :) Ancak telve azsa hayatımızda ferahlık var demektir. Bu durumda kahve pişirirken kahvesini az koymak yerinde bir hile olacaktır :)

Falda çıkan hayvanlar ne anlama geliyor

Genel taramadan sonra bir de falda benzetilen şekiller vardır. Bu şekiller genelde hayvanlardır ve falda hepsi başka anlamlar taşır.

Bu hayvan şekillerden en çok görülenleri şu şekilde anlamlandırabiliriz:

Kelebek

Falda çıkan kelebek kısa süreli ya da bir anda kazanılacak başarı veya mutluluğa işarettir. Falcı tadını çıkarman gerektiğini vurgulamayı ihmal etmez.

Kuş

Kuş, her zaman güzel şeylerin habercisidir. Bazen fincanda bol bol kuş bulunur. Bu da haberlerin art arda gelip seni sevindireceğini ifade eder.

Eğer bu kuş güvercin ise, haberin çok uzaklardan geldiğini ya da gelenin haber değil de bir kişi olabileceğini söyler.

At

"At murattır derler. Falında da güzel mi güzel beyaz bir at çıkmış. Bak, bak işte tam şurada” … Genelde bu şekilde ifade eder fala bakan kişi, sizin de gözünüzde canlandı mı? Evet, bir isteğin gerçekleşmesi anlamına geliyor.

Balık

Falda balık kısmettir ve yakın zamanda özellikle paraya kavuşacaksınız demektir.

Kedi ve köpek

Köpek size sadık olan birinin varlığı olarak yorumlanırken, kedi ise hayatınızda bulunan ve size aynı anda hem faydası hem zararı dokunan kişiyi temsil eder. Bir başka düşünceye göre ise kedi sizin aşığınız olan kişiyi ifade eder. Özellikle iki kedi yan yana çıkmışsa bir çift sevgiliden bahsedilir.

Kurt ve yılan

Falda çıkan kurt, kişinin hayatında gerçek olmayan bir dostluğu ifade eder. Yılan ise yine kurta benzer bir anlamda düşünülebilir. Ancak ondan farklı olarak bu kişinin aynı zamanda tehlikeli olduğunu söyler.

Falda çıkan nesneler ne anlama geliyor

Hayvan figürlerinden sonra falda nesneler de oldukça bol bulunur. Normal zamanda gördüğümüz, kullandığımız, işimize yarayan o eşyalar ya da olgular bir anda bambaşka anlamlara bürünür.

Yol

Falda en çok çıkan olgulardan biri yoldur. Düz bir yol ya ilk akla gelen haliyle yolculuğu ya da fincanın neresinde olduğuna bağlı olarak kazanılmış ya da kazanılacak bir zaferi simgeler. Yol patika ise bu zafer biraz zor kazanılacak demektir. Eğer yol darsa bu hayatı değiştirecek bir zafer olacaktır.

Daire

Bu şekil yüzüğü de temsil ettiğinden falda evliliği belirtir. Evli isen evliliğinin daha da mutluluk dolacağını belirtir.

Anahtar

Falda anahtar, çok uğraş verdiğin birinin kalbini sonunda kazanacağın anlamına gelir. Açamadığın kapıları açacak ve mutluluğu bulacaksındır.

Yumurta

Bir anda bir kolay kazanılacak para demektir. Hatta emek harcamanıza dahi gerek kalmayacaktır.

Güneş ve ay

İkisi de sıkıntılardan kurtulma ve feraha kavuşmak anlamına gelir. Özellikle "Hanene ay doğmuş” cümlesini duymuşsunuzdur. Hanenin üzerinde doğan ay veya güneş, rahat günlerin kapıda olduğunun habercisidir.

Tavsiye

Falda elbet çok fazla şekil çıkıyor ve buraya sığdırmak da mümkün değil. Aslında biraz altıncı his, biraz duygu yüküyle siz de anlamlar yükleyebilir, ona göre falı yorumlayabilirsiniz.

Sadece fincanınızı iyice soğutmanız gerektiğini unutmayın ve fal bakıldıktan sonra fincanınızı mutlaka soğuk suyla yıkayın. Maazallah yoksa falınız çıkmaz :)

Öyleyse neyse halimiz çıksın falimiz…

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

çok günah 19-09-2017 15:02:01

Allah aşkına uzak durun. Büyük günahtır..

YORUM YAZ